ISTANBUL
32°C
18 şubat 2018 Pazar
VEDA ZİYARETİNDE BULUNDU
10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜNÜ KUTLADILAR
KAMYONET DEVRİLDİ: 3 YARALI
SEYİR HALİNDEKİ OTOMOBİL ALEV TOPUNA DÖNDÜ
19 YAŞINDAKİ GENÇ KALP KRİZİNDEN ÖLDÜ
Ereğli'de evinin yakınında yolda yürürken bir anda yere yığılan genç hayatını k..
TABURCU OLAN HASTALAR EVLERİNDE ZİYARET EDİLİYOR
Zonguldak Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Korkut Eren, taburcu olan hastaların e..
UYUŞTURUCU KRİZİNE GİRİNCE HASTANEYE KALDIRILDI
Ereğli'de sentetik uyuşturucu kullanan bir kişi krize girince hastaneye kaldırıldı...
GÖZ İÇİ MERCEKLERLE YAKIN VE UZAK GÖZLÜKLERDEN KURTULUN
Kdz. Ereğli ilçesinde faaliyet gösteren Avrupagöz Merkezi'nde görevli Op. Dr. Emre Ha..
İLK DİYABET VE OBEZİTE MERKEZİ AÇILIYOR
2013 yılından itibaren yapım çalışmaları süren Türkiye’nin ilk Diyabet ve Obezi..
..


KATEGORİNİN DİĞER HABERLERİ
Karadeniz Ereğli'de, özel bir hastaneye baş ağrısı şikayetiyle gelen bir kadın bir saat sonra hayatını kaybetti.
Zonguldak İl Halk Sağlığı Müdürü Dr. Yusuf Kaya aşırı sıcaklara dikkat çekerek sıcaklar sebebiyle vatandaşların dikkat etmesi konusunda bilgilendirmede bulundu.
Uzmanlar, hava sıcaklıklarının arttığı ve günlerin uzun olduğu Ramazan ayında oruç tutanlara sağlıklarını korumalarına yardımcı olacak tüyolar verdi.
Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik Cerrahi Bölümü doktorlarının, birer gün arayla yaptıkları cinsiyet ameliyatlarında, kadın hasta erkek, erkek hasta da kadın oldu.
Bülent Ecevit Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Eksal Kargı, Türkiye nüfusunun yüzde 50’sini oluşturan kadınların önemli bir sorununu oluşturan vajinal deformasyonun artık ameliyatsız, ağrısız 45 dakikada çözüldüğünü belirtti.
Zonguldak İl Halk Sağlığı Müdür Vekili Dr. Özkan Albas 6 Mayıs Dünya Astım Günü nedeniyle bir basın açıklaması yaptı.
Göğüs hastalıkları ve tüberküloz uzmanı Dr. Ahmet Akın, polen alerjisi olanlara evlerini sabah saatlerinde havalandırmamalarını ve ormanlık alanlarda tatil yapmamalarını tavsiye etti.
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, yapılan kontroller sonucunda kişilerin hayatını ve sağlığını tehlikeye düşürecek şekilde bozulmuş, değiştirilmiş gıdaları üreten veya satan firmaları açıkladı.
SGK Zonguldak İl Müdürü Çiğdem Acar, sağlık provizyon ve aktivasyon sisteminin e-devlet üzerinden yapılabileceğini kaydetti.
Türkiye İstatistik Kurumu, 2013 yılı doğum istatistiklerini açıkladı. Zonguldak'ta doğurganlık hızı 1.57 olarak belirlendi.
Zonguldak’ta taksicilik yapan Mustafa Sarı, tüp mide ameliyatıyla 40 günde 17 kilo verdi. 96 kiloya gerileyen Sarı'nın bir yıl içerisinde 30 kilo vermesi planlanıyor.
Prof. Dr. Canan Karatay, BEÜ’nün Kampüste Bahar ‘14 etkinlikleri kapsamında verdiği “Şeker En Tatlı Zehirdir” başlıklı konferansı için Zonguldak’a geldi.
Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde Bülent Ecevit Üniversitesi’ne (BEÜ) bağlı Ereğli Eğitim Fakültesi (EEF) Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği öğrencileri İlçe Sağlık Müdürlüğü ile birlikte bir alışveriş merkezinde stand açarak vatandaşlara organ bağının önemini anlattılar.
Karadeniz Ereğli Devlet Hastanesi’nde 16 personele Halk Eğitim Müdürlüğü tarafından işitme engelli hastalara daha sağlıklı hizmet verilebilmesi için işaret dili kursu verildi.
Zonguldak İl Halk Sağlığı Müdürü Dr. Yusuf Kaya 1-7 Nisan Kanser haftası etkinlikleri kapsamında basın açıklaması yaptı.
Zonguldak’ta diyabet ve kronik hastalara “Böbrek ve Prostat Büyümesi” konusunda seminer düzenlendi.
Zonguldak Kantin İşletmecileri Esnaf Derneği tarafından hazırlanan “İyi Eğitim Ancak Sağlıklı Beslenme İle Mümkündür” projesi Fener Lisesi Öğrencilerine yönelik semineri 28 Mart 2014 tarihinde saat 11.00’de Yayla Orta Okulu konferans salonunda yapılacak.
Alkol ve Uyuşturucu ile Mücadele Derneği Başkanı Nejdet Özkan yeni yönetimi ile Zonguldak Valisi Ali Kaban’ı makamında ziyaret etti.
Sosyal Sigortalar Kurumu’nun sistemdeki iyileştirme çalışmaları nedeniyle bugün 19.00'dan itibaren 11 saat süreyle hastane, eczane ve optik işlemler yapılamayacak.
KARADENİZ Ereğli'de anne adaylarına yönelik eğitim verecek olan Gebe Okulu törenle hizmete açıldı. Kdz Ereğli Devlet Hastanesi bünyesinde açılan okulda, anne adaylarının doğum ve anneliğe hazırlanacağı bildirildi.
Karadeniz Ereğli Devlet Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. Muharrem Erdem, hastane yemekhanesinde basın toplantısı düzenleyerek 2013 yılı yıllık verilerine ilişkin bilgiler verdi.
Karadeniz Ereğli Verem Savaş Derneği tarafından Beycuma M Tipi Kapalı Cezaevi’nde verem taraması yapıldı. Yaklaşık 450 mahkum ve 150 personel taramadan geçirilirken, tarama sonucunda hastalık bulgusuna rastlanmadı.
Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Psikiyatrist Sümer Öztanrıöver "Aşk sarhoşluk gibidir, eninde sonunda biter. Oysa sevgi kalıcı olandır, oturaklıdır, aşk gibi sulu değildir" dedi.
Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Hakkı Akalın,ülkemizdeki ölüm nedenleri arasında yüzde 43 ile ilk sırada yer alan koroner kalp hastalıklarının geniş ölçüde yaşa ve cinsiyete bağlı geliştiğini ifade etti.
Besin değeri yüksek, vitamin ve mineral açısından zengin olan balığın özellikle balık yağının kalp hastalıklarından psikolojik rahatsızlıklara kadar birçok hastalığa iyi geldiği belirtildi.
Zonguldak Valiliği Halk Sağlığı Müdürlüğü’ne bağlı Kanser Erken Teşhis, Tarama ve Eğitim Merkezi (KETEM)Sağlık Ekipleri Kdz Ereğli ilçesi Gülüç Beldesinde sağlık taraması uygulamasına başladı. Ücretsiz yapılan taramaya ilişkin kanser tedavisinde erken teşhisin önemine değinilerek, hastalığın ilerlemeden önlenebileceğine dikkat çekildi.
Türkiye’de son 5 yılda antideprasan ilaç kullanımı yüzde 56 oranında arttı.
Op. Dr. Belgin Ekmekçiler, soğuk havalarda göz sağlığının korunması için dikkat edilmesi gerekenler hakkında bilgi verdi.
Tekirdağ’ın Çerkezköy ilçesinde hizmet veren Özel Optimed Hastanesi’nde görevli Diyetisyen Tuğçe Ünlüdağ, diyetlerde ’Yo-yo sendromu’na dikkat edilmesi gerektiğini söyledi.
Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Murat Çilekar, obezitenin Türkiye’de görülme oranının yüzde 20’lere ulaştığını söyledi.
Doktor Kemal Şener, “Mevsimsel grip hastalığının yoğunlaştığı bugünlerde gripten korunmada yeterli ve dengeli beslenme ile yeterli istirahat önemlidir” dedi.
Uzmanlar, masa başı çalışanların gün boyu sabit bir şekilde oturulmamasının bel ve boyun fıtığına yol açabileceğini söyledi.
KARADENİZ Ereğli Kent Konseyi Kadın Meclisi bünyesinde yoksullara yardım amaçlı kurulan Sevgi Çemberi tarafından düzenlenen kan bağışı kampanyasında 175 ünite kan toplandığı bildirildi.
Zonguldak’ın Alaplı ilçesine bağlı Kasımlı köyünde 20 yıl önce devlet millet işbirliği ile inşa edilen sağlık evine bir yıldan bu yana sağlık memurunun atanmadığı iddia edildi.
Karadeniz Ereğli Kent Konseyi Kadın Meclisi Sevgi Çemberi tarafından 10 Ocak’ta “Bir Damla Bin Umut’ sloganıyla Kan Bağışı kampanyası düzenlendi.
Bursa Halk Sağlığı Müdürü Uzm. Dr. Resul Özbek, öksürürken ya da aksırırken ağzın elle kapatılmaması gerektiğini belirtti.
Fatih Üniversitesi Psikoloji Bölümü Öğretim Üyesi Efkan Yeşildağ, 'Baba, çocuğun sağlıklı bir kişiliğe sahip olmasını istiyorsa, onu seviyorsa hanımını mutlu etmelidir' dedi.
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Halk Sağlığı Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Selma Metintaş, ergenlik dönemi obezitesinin her geçen gün arttığını söyledi.
Diyabet ve Kronik Hastalar Derneği Genel Başkanı Çetin Terzioğlu, 627 şeker taramasından 61’inin şeker hastası olduğunu kaydetti.
YAZARLAR
ANKET

Web Sitemizi Nasıl Buldunuz?
  1. boş
  2. Harika Olmuş
  3. Güzel Olmuş
  4. Fena Olmamış
  5. İdare Eder
  6. Kötü Olmuş
  7. k