ISTANBUL
32°C
18 şubat 2018 Pazar
VEDA ZİYARETİNDE BULUNDU
10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜNÜ KUTLADILAR
KAMYONET DEVRİLDİ: 3 YARALI
SEYİR HALİNDEKİ OTOMOBİL ALEV TOPUNA DÖNDÜ


KATEGORİNİN DİĞER HABERLERİ
Ereğli'ye kurulması planlanan termik santrale karşı çıkan ve kendilerini "Karadeniz İsyandadır Platformu" olarak adlandıran çevreciler, Kireçlik bölgesinde kamp yaptı.
Meteoroloji yetkilileri Zonguldak için kuvvetli yağış uyarısında bulunarak vatandaşların temkinli olmaları istendi
Ereğli ilçesindeki Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Armutçuk müessesesinde, 50 yıldır maden işçilerini yer altına indiren kafes ilk kez değiştirildi. TTK Armutçuk Müessese Müdürlüğü’ne bağlı maden ocağında 1964 yılında kurulan ve maden işçilerini -400 koduna indirip çıkaran kuyunun iki kafesi 50 yıl aradan sonra ilk kez değiştirildi. Kafesin yenilenmesi dolayısıyla maden ocağı önünde tören düzenlenirken, maden ocağında bu güne kadar hayatını kaybeden 648 maden işçisi için dua edildi.
Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde yüksek ateş sonucu felç geçiren ve bazı veteriner hekimlerin ‘uyutulsun’ dediği köpek 4 ay sonra sahiplerinin sevgisi sayesinde yeniden yürümeye başladı.
Zonguldak’ın Çaycuma ilçesinde, seçimlerden önce plansız olarak kaldırım ortasına dikilen fidanlar, sonbaharda yerlerinden sökülerek yeni bir alana dikilecek.
Zonguldak’ta iki gündür etkili olan yağmurun ardından derelerin getirdiği toprak ve kumla birlikte deniz kıyıları metrelerce uzunluğunda çamur rengini aldı.
Zonguldak’ın Alaplı ilçesi açıklarında hortum oluştu.
Meteoroloji’den alınan bilgilere göre, İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Düzce, Zonguldak ve Bartın ile Aydın ve Muğla’nın iç kesimleri, Antalya’nın batısının iç kesimlerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı olacağı tahmin ediliyor.
Meteoroloji, Zonguldak, Bolu, Düzce, Edirne ve Çanakkale için kuvvetli yağış uyarısında bulundu.
Zonguldak’ın Devrek ilçesine bağlı Mahmutoğlu köyünde yaşayanlar özel bir şirket tarafından köylerinde açılacak mermer ocağına tepki gösterdi.
Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde eski asfalt tesisinde atıl durumda olan zifte yapışan yavru köpek, itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı.
Ege Üniversitesi Halk Sağlığı Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Osman Karababa, Batı Karadeniz Platformu'nun Çaycuma'da düzenlediği panelde yaptığı konuşmada, "İnsan ve doğa sağlığına ölümcül darbe vuran ve geri dönüşümü neredeyse olanaksız olan termik santral cehennemine mahkum değiliz. Türkiye, 20 bin megavat elektrik üretimi fazlası olan bir ülkedir; enerji açığı söylemi yalandır" dedi.
ZONGULDAK’TA MAĞDUR AİLEYE KAYMAKAMLIK SAHİP ÇIKTI
Karadeniz Ereğli Belediye Başkan Vekili Reşat Latif ve Başkan Yardımcısı Esra Alpago, Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Denizcilik Fakültesi Dekanlığı ve Deniz Temiz Derneği’nin (TURMEPA)düzenlemiş olduğu ‘Karadeniz Ereğli’sinde gönüllü ol, boy ver’ adlı çevre etkinliğine katıldı.
Ereğli'de yol kenarında yürüyen yaşlı adama çarpan ehliyetsiz sürücü trafik polisleri kaza yerine gelince hüngür hüngür ağlamaya başladı.
Dünya çapında devam eden iklim değişikliğiyle mücadeleye DemirPark AVM' de “Gezegenimiz için Hep birlikte ışıkları kapatıyoruz” kampanyasına katılacak.
YAZARLAR
ANKET

Web Sitemizi Nasıl Buldunuz?
  1. boş
  2. Harika Olmuş
  3. Güzel Olmuş
  4. Fena Olmamış
  5. İdare Eder
  6. Kötü Olmuş
  7. k