ISTANBUL
32°C
18 şubat 2018 Pazar
VEDA ZİYARETİNDE BULUNDU
10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜNÜ KUTLADILAR
KAMYONET DEVRİLDİ: 3 YARALI
SEYİR HALİNDEKİ OTOMOBİL ALEV TOPUNA DÖNDÜ


KATEGORİNİN DİĞER HABERLERİ
Fuarın açılış konuşmasını TÇÜD adına; Türkiye’nin en büyük sanayi şirketlerinden biri olan ERDEMİR Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali PANDIR yaptı...
Zonguldak İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Necmi Çelik, Çaycuma İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Özgür Uslubaş, Ziraat Yüksek Mühendisi Arzu Özdemir Ağustos ayında yapılması planlanan bal hasat şöleni için ön incelemelerde bulunmak üzere Çaycuma İlçesi Çömlekçi Köyü ve Temenler Köylerini ziyaret etti.
Ereğli Belediyesi Bozhane Balıkçı Barınağı'nda faaliyet gösteren 10'a yakın, Yalı Caddesi'nde de 15'e yakın iş yerine tebligat gönderdi. Zabıta ekipleri bu gün Bozhane'deki balıkçı lokantalarını kapattı. Sırada Yalı Caddesinde ki kafeteryalar ile restoranların olduğu öğrenildi.
Kandilli Beldesi'nde, üretime kapatılacağı iddia edilen özel maden ocağında işten çıkarılan 20 işçinin yeniden işe alındığı belirtildi.
Karadeniz Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Yaşar Tetiker, Başkanvekili Niyazi Özcan’ın verdiği beyanatların kendilerini bağlamadığını açıkladı.
Zonguldak’ta maden ocaklarının kapatılması iddiasıyla TTK Genel Müdürlüğü önünde bir süre oturma eylemi yapan maden işçileri, burada sonuç alamayınca valilik binasına yürüdü.
Zonguldak’ta maden ocaklarının kapatılması gündemde olan işçiler, madenci kıyafetleri ile TTK’ya yürüdü.
Bir zamanlar ekonomik ve sosyal kalkınmışlığı ile herkesin imrenerek baktığı Ereğli ilçesinde 2014 yılı itibariyle icradaki dosya sayısının 60 bin 300’e yükseldi. TSO'da ki üye sayısı 3 bin 500'den bin 800'e düştü. İlçedeki gayrı menkullerin yüzde 50'si bankaların eline geçti. Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkan Vekili Niyazi Özcan "Ereğli ekonomik afete maruz kalmıştır. Derhal afet bölgesi ilan edilip burada yaraların bir an önce sarılması gerekmektedir" dedi.
Karadeniz Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Yaşar Tetiker’e Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nde 10 yılın üzerinde delegelik görevi yaptığı için plaket verildi.
Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, fındıkta rekolte tahmininin belli olduğunu bildirerek, “Rekolte, meydana gelen don zararı ve fırtına nedeniyle dökülmeler sonucunda bu yıl da düşük çıkacak. Fındık üretiminin yüzde 98,8’ini karşılayan 14 ilimizde 371 bin 185 ton fındık üretimi bekliyoruz” dedi.
Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde 850 maden işçisinin çalıştığı maden ocağı ile ilgili olarak kapatma kararı alınması üzerine Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Armutçuk Şube Başkanı İsa Mutlu açıklama yaptı.
Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Gülüç Beldesi’ne ikinci el oto pazarı kurulacağı belirtildi.
Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) tarafından iftar programı düzenlendi.
Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde 850 maden işçisinin çalıştığı ve kapatılması gündeme gelen kömür işletmesine bir maden firması talip oldu.
Gıda Tarım ve Hayvancılık Zonguldak İl Müdürü Necmi Çelik, çiftçilere faiz indirim desteklemesi verdiklerini söyledi.
Zonguldak Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Demirsu, İşkur’dan kendi işini kurmak isteyen engelliye 36 bin TL hibe desteği verilebileceğini söyledi.
Zonguldak Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ekipleri 2014 yılında yapılan gıda denetimlerinde 194 bin TL ceza yazıldığını belirtti.
Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Kandilli beldesinde 850 kişinin çalıştığı maden ocağının kapatılacağı söylentisi, maden işçilerini endişelendirdi.
Zonguldak'ın Ereğli ilçesi Şoförler Otomobilciler ve Esnaf Odası Başkanı Cevdet Civelek, Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları T.A.Ş.(ERDEMİR) tarafından kurulan nakliye firmasının ilçedeki kamyoncu esnafını bitirdiğini söyledi.
Karadeniz Ereğli Ticaret ve sanayi Odası Başkanı Yaşar Tetiker, kent konseyine verdikleri üyeyi, yönetim kurulu kararı ile geri çektiklerini açıkladı. Kent Konseyi gibi önemli bir platformun başına, bir Erdemir çalışanının getirilmesine tepki gösteren Yaşar Tetiker, ‘Erdemir’e eleştiri getiremeyeceğimiz bir platformda biz olmayız. Hiç kimse Ereğli’yi Erdemir’e teslim edemez’ dedi.
Karadeniz Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Tetiker, yönetim kurulu kararı ile kent konseyi yönetimine verdikleri üyeyi geri çektiklerini açıkladı.
Karadeniz Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Tetiker, yönetim kurulu kararı ile kent konseyi yönetimine verdikleri üyeyi geri çektiklerini açıkladı.
İstanbul Sanayi Odası'nın (İSO) "Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu" 2013 yılı araştırması sonuçlarında ilk sırayı geçmiş yıllarda olduğu gibi yine Türkiye Petrol Rafinerileri AŞ (TÜPRAŞ) aldı
Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Tetiker, Erdemir’in resmi internet sitesinde geçtiğimiz hafta isimsiz olarak yaptığı açıklamasına yanıt verdi. Tetiker “Kanuni haklarımızın ne olduğunu yeri ve zamanı geldiğinde bizlerde üzülerek ve fakat vicdan rahatlığı içinde ortaya koyarız” dedi.
Zonguldak Vergi Dairesi Başkanı Hüseyin Bayar, Zonguldak’ın vergi rekortmenlerini açıkladı.
Türkiye’nin ilk entegre çelik fabrikası olan Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları’nın (ERDEMİR), özelleştirilmesinin ardından, kent ekonomisinde deyim yerindeyse çöküş yaşandı.
Türkiye’nin ilk entegre çelik fabrikası olan Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları’nın (ERDEMİR), özelleştirilmesinin ardından, kent ekonomisinde deyim yerindeyse çöküş yaşandı.
Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Yaşar Tetiker, Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları T.A.Ş.’nin (ERDEMİR) Ordu Yardımlaşma Kurumu’na (OYAK) bağlı şirketler aracılığıyla kâr transferi yaptığını iddia etti.
Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, 28 Mayıs 2014 tarihinde yürürlüğe giren 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ile ilgili üç yönetmeliğin bugün yürürlüğe girdiğini açıkladı.
Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Karadeniz Ereğli Şubesi tarafından bu yıl 18.incisi gerçekleştirilen "MÜSİAD Geleneksel Eğitim ve Başarı Ödül töreninde " Kdz. Ereğli ve Alaplı ilçelerinde mezun olan 108 öğrenci ödüllerini aldı.
Karadeniz Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası’nı (TSO) ziyaret eden Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Nail Olpak, Güneydoğu’da son haftalarda tırmanan şiddet olaylarının akabinde Lice’deki bayrak indirme ve Musul’da Türk konsolosluğunun basılması olaylarının aynı dönem gelmesinin 'tesadüf' olmasını dilediğini söyledi.
İnşaat ve mobilya sektöründe Karadeniz Ereğli'ye 50 yılını vermiş Tim Tek Yapı Sanayi Ticaret Limited Şirketi'nin Alfemo Mağazası açıldı.
YAZARLAR
ANKET

Web Sitemizi Nasıl Buldunuz?
  1. boş
  2. Harika Olmuş
  3. Güzel Olmuş
  4. Fena Olmamış
  5. İdare Eder
  6. Kötü Olmuş
  7. k