ISTANBUL
32°C
18 şubat 2018 Pazar
VEDA ZİYARETİNDE BULUNDU
10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜNÜ KUTLADILAR
KAMYONET DEVRİLDİ: 3 YARALI
SEYİR HALİNDEKİ OTOMOBİL ALEV TOPUNA DÖNDÜ
TURİZM MASTER PLANI KAPANIŞ TOPLANTISI YAPILDI

TURİZM MASTER PLANI KAPANIŞ TOPLANTISI YAPILDI

09.01.2015 / 16:43


Batı Karadeniz Deniz Ticaret Odası (BTDO)İrfan Erdem, Ereğli turizmin beklenilen düzeyde olmadığını bildirdi.

Karadeniz Ereğli Turizm Master Planı kapanış toplantısı, DTO Başkanı İrfan Erdem başkanlığında yapıldı.

DTO tarafından, Ereğli’nin tarihi geçmişi ve gelecek vizyonu ile alakalı 90 sayfalık kitapçık bastırıldı belirtildi. Kitapçığın sunumunu ise Oda Başkanı Erdem yaptı.

Kitapçığın içinde tenkitlerin yer aldığı söyleyen Erdem, hem yapılması gerekenlerin hem de neler yapıldığına ilişkin verilerin bulunduğunu da ifade etti.

FRANSA’DAN ÖRNEK VERDİ

Amaçlarının Ereğli ilçesine ekonomik anlamda katkı sağlamak olduğunu kaydeden Erdem, “Deniz Ticaret Odası ve BAKKA ile beraber tek hedefimiz Ereğli’nin sosyal ve ekonomik yapısını ileriye götürmektir. Artık turizm Dünya’da bacasız bir sanayi. Bugün Fransa’da çalışanların yüzde 48’i hizmet sektöründe çalışıyor. Ereğli’ye bir adamı atıp bir karınca boyu ileriye götürebilirsek bu bizi mutlu edecek” diye konuştu.

Başkan Erdem, Türkiye’de ve Dünya’da turizmin öneminin gün geçtikçe arttığını ancak Ereğli’ye katkısının beklenen düzeyde olmadığını öne sürdü.

Erdem, şöyle konuştu:

“Karadeniz Ereğli’de, madencilik ve tarım sektörünün ilçe ekonomisine katkı olmasına rağmen turizm sektörün geliştirilmesi ile elde edilecek katma değerin daha yüksek olmasına kanaat getirilmesi, araştırmanın bu sektöre yönelik hazırlanmasına temel olmuştur. Ereğli’nin 2023 vizyonunu içeren bir Ereğli Turizm Master planı oluşturulmuştur.”

TURİZM KİMLİĞİ OLUŞTURULMALI

Yaklaşık yarım saat sürede konu başlıkları ile kitapçığı anlatan İrfan Erdem, Karadeniz Ereğli’de turizm kimliğinin oluşturulmasının gerektiğinin altını çizdi.

Oda hizmet binasında gerçekleşen toplantıya BAKKA Saha Gözlemcileri Hakkı Yavuz Toplu ve Şölen Malioğlu yanı sıra bazı sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı. Hazırlanan kitapçığın ise başta bakanlıklar olmak üzere ilgili mercilere iletileceği bildirildi.


Etiketler :
  • Bu haberi paylaşın:
UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
YAZARLAR
ANKET

Web Sitemizi Nasıl Buldunuz?
  1. boş
  2. Harika Olmuş
  3. Güzel Olmuş
  4. Fena Olmamış
  5. İdare Eder
  6. Kötü Olmuş
  7. k