ISTANBUL
32°C
24 Ocak 2018 çarsamba
VEDA ZİYARETİNDE BULUNDU
10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜNÜ KUTLADILAR
KAMYONET DEVRİLDİ: 3 YARALI
SEYİR HALİNDEKİ OTOMOBİL ALEV TOPUNA DÖNDÜ
ADD ATATÜRK HEYKELİNİN YAKILMASINA TEPKİ GÖSTERDİ

ADD ATATÜRK HEYKELİNİN YAKILMASINA TEPKİ GÖSTERDİ

26.09.2014 / 14:16


ADD Kdz.Ereğli Şube Başkanı Özlem Kölemenoğlu, Şırnak’ın Cizre ilçesinde IŞİD’i protesto gösterileri sırasında bir grup PKK’lının Atatürk Heykelini yakmasıyla ilgili yazılı bir basın açıklaması yaptı.ADD Kdz.Ereğli Şube Başkanı Özlem Kölemenoğlu'nun açıklaması şöyle:"Ortadoğu’nun  sınırlarının ABD, AB ve İSRAIL 'in menfaatleri doğrultusunda yeniden çizilmesi olarak özetlenebilecek olan Büyük Ortadoğu Projesi’nin Türkiye'de uygulanmasını sağlamak üzere 2002  de iktidara taşınan AKP'nin, üstlendiği görev gereği ısrarla sürdürdüğü " AÇILIM -ÇÖZÜM sürecinin REJİMİ  tehdit eder hale gelmesi kaçınılmaz idi.

Bugün ŞIMARTILAN PKK SAYESINDE TERÖRÜN  İŞİD' i bahane edip ATATÜRK HEYKELLERINI  YAKMASI   BEKLENEN ŞEY.  BU POLITIKANIN SORUMLUSU OLANLARI LÂNETLIYORUZ.

Daha dün anadilde eğitime aykırı diye DEVLET okullarını yaktılar.

 Daha öncede karakol yapımı bahanesiyle yol kesip araçları yaktılar, elektrik kesintilerini gerekçe gösterip binaları yağmaladılar, HES   İnşaatlarını boykot diye şantiyeleri yıktılar. Adam kaçırmaya, korucuları öldürmeye devam ediyor, mahkeme kurup yargılama yapıp cezaya hükmediyorlar. Bu devletten maaş alan milletvekili kendi devletini taşlıyor. Askerimiz, polisimiz HÜKÜMETIN EMRI NEDENIYLE görevini yapamıyor, teröriste haddini bildiremiyor.

Yandaş tv ve basın, bölücü ve Onların yanında yer alan siyasi çevreler ya bu şiddeti görmezden geliyor yada hak arama  olarak değerlendirip alkışlıyor.

Sorumlusu olan HÜKÜMET ISE, bütün bu olanları sadece izliyor ve gündemi değiştirmek için yeni hamleler yapıyor, örneğin TÜRBANI  ilköğretime sokarak milletin dikkatini başka yöne çekmeye çalışıyor.AÇILIM-ÇÖZÜM SÜRECININ SONUCU BU.

CUMHURIYET, DEVLET SONLANDIRILIYOR.

AYNI  daha önce Piyasaya sürülen  ama kabul görmeyen, ne var ki önümüzdeki genel seçimler sonunda yine önümüze konacak olan ve referandumla halkı kabule zorlayacak olan YENI ANAYASA gibi.

ONUN AMACI DA DEMOKRASIYI GELIŞTIRMEK DEĞIL, AYNI AÇILIM-ÇÖZÜM SÜRECI GIBI BİRLİĞİMİZİ, BÜTÜNLÜĞÜMÜZÜ SONLANDIRMAKTI.

ÇÜNKİ Bu İKTİDAR  verdiği bu sözleri yerine getirdiği sürece iktidarda kalabileceğini ve kendi ÖZEL GÜNDEMINI, 2023HEDEFİNİ  GERÇEKLEŞTİREBİLECEĞİNİ BILIYOR ve aslında artık bütün adımlarını açıktan atıyor.

EVET BU SÜRECIN SORUMLUSU BAŞTAN SONA  HÜKÜMET.

AMA BU SÜRECIN  SONUNUN REJIME, DEVLETE, DEMOKRASIYE YÖNELIK BIR TEHLIKE  OLDUĞUNU ŞU  VEYA BU NEDENLE  ÖNGÖREMEYEN  VE SONUÇTA ETKIN MÜCADELE ETMEYEN, BAŞTA SIYASI MUHALEFET PARTILERİ  OLMAK ÜZERE TÜM TOPLUM KURULUŞLARI DA KUSURLU VE SORUMLUDURLAR.BU NEDENLE, BIR KEZ DAHA VE ISRARLA ATATÜRK  CUMHURIYETI ILE VAROLAN  VE VARLIĞINI SÜRDÜREN, TÜM SIYASI PARTILERE, DEMOKRATIK KITLE ÖRGÜTLERINE,  MESLEK  VE SIVIL TOPLUM KURULUŞLARINA VE YARGI TEMSILCILERINE SESLENIYORUZ; 1-BU CUMHURIYETE ÇOK ŞEY BORÇLU OLDUĞUMUZU, OLDUĞUNUZU UNUTMAYIN.

SEÇIM SONUÇLARINA ITIBAR EDECEKSEK, ARKANIZDA TEMSIL ETTİĞİNİZ KITLELERIN EN AZ YARISINI "TEMSIL" ETMEK ZORUNDASINIZ. ENAZ BU  "YARI"  BU GİDİŞE DUR DIYOR.BU SESE KULAK VERMELISINIZ.2-ARANIZDAKİ   AYRILIKLARI ERTELEMELI  VE CUMHURIYETIMIZIN " ÇAĞDAŞ DEMOKRATİK HUKUK DEVLETI " OLARAK KALMASI, ÜLKENIN BÜTÜNLÜĞÜ  VE DEVLETIN KAYBEDILEN ITIBARININ IADESI İÇİN ÇOK GEÇ KALMADAN  HALKIN YANINDA YER ALMALI, BIRLIKTE MÜCADELEYE BAŞLAMALISINIZ3-AKSİ HALDE,  HALKIN MÜCADELESI ILE DE  BU CUMHURIYET  BU BADIREYI ATLATACAK, AMA SIZLER TARIHTE VAHDETTIN HÜKÜMETINE YARDIM EDEN YA DA SESSIZ KALANLAR GIBI TARIHTE YERINIZI ALACAKSINIZ.4-GÜN,  VATANIN, CUMHURIYETIN GELECEĞINE SAHIP ÇIKMA   KENDI KIŞISEL MENFAATLERIMIZIN ÖNÜNE KOYABILME ve  BU SINAVDAN ALNIMIZIN AKI ILE ÇIKMA GÜNÜDÜR.


Etiketler :
  • Bu haberi paylaşın:
UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
YAZARLAR
ANKET

Web Sitemizi Nasıl Buldunuz?
  1. boş
  2. Harika Olmuş
  3. Güzel Olmuş
  4. Fena Olmamış
  5. İdare Eder
  6. Kötü Olmuş
  7. k