ISTANBUL
32°C
23 Ocak 2018 Salı
VEDA ZİYARETİNDE BULUNDU
10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜNÜ KUTLADILAR
KAMYONET DEVRİLDİ: 3 YARALI
SEYİR HALİNDEKİ OTOMOBİL ALEV TOPUNA DÖNDÜ
KDZ.EREĞLİ BELEDİYESİ'NDE KRİZ

KDZ.EREĞLİ BELEDİYESİ'NDE KRİZ

23.08.2014 / 17:48

Yaşanan olayı ihanet olarak yorumlayan Uysal, Belediye Başkan Vekili Fevzi Ekşi için ağır sözlerde bulundu.


Memleket - Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, görüşmeler için gittiği Ankara’dan, belediyede yaşanan şok görevden alma üzerine doğan kriz nedeniyle Ereğli’ye döndü.

Başkanın makam aracı belediye binası önüne geldiğinde Uysal’ın çevresinde adeta zabıta ve belediye bünyesindeki güvenlik görevlileri etten duvar ördü.Basın mensuplarının yanı sıra kalabalık grupların beklediği bina önünde n güvenlik çemberiyle makam kapısına yönelen Başkan Uysal, basına her hangi bir açıklama yapmadan makamına çıktı.

Bilindiği gibi Belediye Başkanılğına vekaleten bakan AK Partili Belediye Meclis Üyesi Fevzi Ekşi, “Kamuoyunda oluşan konuşulanlar, sıkıntılar hat safhada olduğu için bu şekilde uygun gördük” şeklindeki görüşü üzerine Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Cöbek’i görevinden alarak, Hal Müdürlüğü’ne atadığını bildirmişti.

Öte yandan bugün sabah saatlerinde başkanlık makamında vekaleten göreve başlayan Ekşi’ye, AK Parti İlçe Teşkilakı ile AK Parti İl Başkan Yardımcılığı çiçekleri gelidği edinilen bilgiler arasında

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, “Arkadaşlarım ve bizler Ereğli’ye hizmet etmek için koşarken, bugün ihanetle karşı karşıya kaldık” dedi.

Uysal, çeşitli görüşmeler yapmak Ankara’ya gitmesinin ardından vekilat bıraktığı AK partili Belediye Meclis Üyesi Fevi Ekşi’nin, Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Cöbek’i görevden alması üzerine programını yarıda bırakarak döndüğü ilçede, makamında basına gelişmeleri aktardı.

Ekşi’nin girişimini “ihanet” olarak değerlendiren Uysal, şöyle dedi:

“Bugün olanların ne mantıkla, ne akılla, ne ahlakla, ne kişilikle, ne AK Parti’nin misyonuyla hiçbir alakası olmayan bir durumla karşı karşıyayız. Gördüğünüz gibi bizler biriz. Arkadaşlarım ve ben, Ereğli’ye hizmet etmek için koşarken bu gün ihanetle karşı karşıya kaldık. Bu, yola giden yolda yürüyen koşmak isteyen insana ihanet etmektir.

Bu çelme takmaktır. Bu cana kıymaktır. Bu ahlaksızlıktır. Buna başka tabir bulamıyorum. Bunun yapılanlar sadece şahsıma karşı değil Ereğli halkına karşı yapılmıştır. Bu hizmet yarışında arkadaşlarımızla bir hizmet için canla başla mücadele eder koşarkan

Bu ahlaksızlıktan başka bir şey değil. AK Parti hizmetleriyle anılır. AK Parti belediyeciliği hizmet belediyeciliğidir. AK Parti bir çağdır. Yeni türkiyenin bir yol haritasıdır. Hakketmediğimiz bu hareket karşısında yolumuzdan dönmeyeceğiz. Bunun içinde olan tezgahlayan, bunu düşünenler AK Parti’nin önünü kesmek isteyenlerdir. Bu, Ereğli Belediyesi’ni 40 yıldan sonra AK Parti’ye kazandırmak için canla başla çalışan AK partililere, arkadaşlarıma saygısızlıktır. Ereğli halkı hizmet için koşan arkadaşların yanındadır.”

Gazetecilerin Cöbek’in görevden alınıp, alınmadığına ilişkin soruya ise Uysal, “İbrahim Bey görevden alınmadı. Alınması için Yazı İşleri müdürlüğü’nden yazı çıkması lazım. Görevine devam ediyor ve benim Başkan Yardımcımdır” dedi.

Olayın mimarı Ekşi’nin durumuna yönelik soruya da, “Fevzi Ekşi ile ilgili Genel Merkezimiz, İlçe Teşkilatımız yöneticilerimize bilgileri rapor halinde sunacağız” diye yanıt veren Uysal, Cöbek ile Ekşi arasında sorun olup olmadığı sorusuna da, “Olabilir. İnsanlar arasında her türlü olay olabilir ancak bu olayların çözülme makamı vekaleten bırakılan bir yer değildir” şeklind ekonuştu.

Uysal’ın basın toplantısında AK Partili Belediye Meclis Üyeleri, bazı muhtarlar ile bazı belediyebaşkan yardımcıları hazır bulundu.

Öte yandan, olaylar sırasında dışarıd abulunan İbrahim Cöbek ise daha sonra makamına gelerek basın mensupları ve vatandaşlarla sohbet etti.


  • Bu haberi paylaşın:
UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
YAZARLAR
ANKET

Web Sitemizi Nasıl Buldunuz?
  1. boş
  2. Harika Olmuş
  3. Güzel Olmuş
  4. Fena Olmamış
  5. İdare Eder
  6. Kötü Olmuş
  7. k