ISTANBUL
32°C
24 şubat 2018 Cumartesi
VEDA ZİYARETİNDE BULUNDU
10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜNÜ KUTLADILAR
KAMYONET DEVRİLDİ: 3 YARALI
SEYİR HALİNDEKİ OTOMOBİL ALEV TOPUNA DÖNDÜ
BEÜ'YE OLAN İLGİ ULUSLARARASI ALANA TAŞINDI

BEÜ'YE OLAN İLGİ ULUSLARARASI ALANA TAŞINDI

08.08.2014 / 17:23

2014-2015 Akademik yılı için Bülent Ecevit Üniversitesi'ne yurt dışından kabul edilecek öğrencilerin başvuruları 1-30 Temmuz tarihleri arasında tamamlandı. Üniversitenin yeni eğitim-öğretim döneminde 277 uluslararası öğrenci için açtığı ön lisans ve lisans kontenjanına toplamda 961 öğrenci müracaat etti.


Memleket - ULUSLARARASI ÖĞRENCİLER İÇİN İLAN EDİLEN KONTENJANIN 3.5 KATI BAŞVURU

Katıldığı yurt içi ve yurt dışı fuarlarda öğrencilerin yoğun ilgisi ile karşılaşarak dikkatleri üzerinde toplayan üniversiteye 2014-2015 akademik yılında uluslararası öğrenciler için açılan kontenjanın 3.5 katı kadar başvuru yapıldı. 23 Temmuz 2014 tarihinde açıklanan LYS tercih sonuçlarına göre, yüzde 98,6’lık ortalama doluluk oranına ulaşılmıştı. Yurt dışından kabul edilecek öğrenciler için 25-29 Ağustos tarihleri arasında yapılacak kesin kayıtlar ile Üniversitenin Uluslararası öğrenci kontenjanı doluluk oranının da yüksek olarak gerçekleşmesi bekleniyor.

ULUSLARARASI ÖĞRENCİ SAYISINDA DÖRT YILDA 10 KAT ARTIŞ

İlk kez 2010-2011 akademik yılında 9 farklı ülkeden 43 öğrenci alan Üniversitedeki uluslararası öğrenci sayısının, 10 katlık bir artışla 2014-2015 akademik yılında 52 farklı ülkeden 400’ün üzerinde öğrenciye ulaşması bekleniyor.

KARAELMAS TÖMER ÜST ÜSTE İKİ YIL TÜRKİYE BİRİNCİSİ

Bülent Ecevit Üniversitesi'ne kayıt yaptıran uluslararası öğrenciler Karaelmas TÖMER’de bir yıl süre ile Türkçe Hazırlık eğitimi alıyorlar. Türkçe düzeyleri yeterli olmayan öğrencilerin eğitim gördüğü “Karaelmas TÖMER, ülke çapında düzenlenen Karamanoğlu Mehmet Bey’i Anma ve TÖMER’ler Arası Türkçe Konuşma Yarışmasına ilk kez 2013 yılında katılarak birinci olma başarısı göstermişti. Aynı başarıyı 2014 yılında da sürdüren Karaelmas TÖMER, üst üste elde ettiği başarılarla dikkatleri üzerinde topluyor.

"BAŞARILAR BİR BÜTÜNÜN BİRBİRİNİ BESLEYEN PARÇALARI"

Bülent Ecevit Üniversitesi Prof. Dr. Mahmut Özer ise uluslararasılaşmanın bütün dünyada yüksek öğretimin temel unsuru haline geldiğini ifade ederek şöyle dedi:

"Diplomaları uluslararası ölçekte tanınırlığa sahip olan Bülent Ecevit Üniversitesi sürdürülebilir nitelikli bir eğitim için bir yandan kalite ve akreditasyon süreçlerini titizlikle gerçekleştirirken, diğer yandan da uluslarararası ölçekte geliştirdiği akademik işbirlikleri ve ikili anlaşmalar ile ülkemizin uluslararasılaşma vizyonuna katkı sunmaktadır.

Ulusal ve uluslararası öğrenciler tarafından Üniversitemize olan ilginin artışı, yakın zamanda uluslararası bir kuruluş tarafından yapılan sıralamada Üniversitemizin dünya üniversiteleri arasında önemli bir yükseliş göstermesi ve kazanılan diğer başarılar, nitelikli ve rekabet edebilir güçlü bir yükseköğretim kurumu tesis etmek için atılan adımlardan oluşan bir bütünün birbirini besleyen parçaları durumundadır. Kazanılan bütün başarılarda, öğrencisinden akademik ve idari personeline, üniversitemizin fiziki ve sosyal gelişimine katkı sunan hayırseverlerinden, dikkat ve titizlikle üniversitemizi çok yakından takip eden ve sahip çıkan Zonguldaklılara kadar tüm paydaşlarımızın katkısı bulunmaktadır. Bu vesile ile başta Bülent Ecevit Üniversitesi ailesinin tüm mensupları olmak üzere, birlikte başarma tutkusu etrafında kenetlenen ve üniversitemize katkı sunan tüm paydaşlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum."


Etiketler : BEÜ ZONGULDAK
  • Bu haberi paylaşın:
UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri
BEÜ'YE OLAN İLGİ ULUSLARARASI ALANA TAŞINDI
2014-2015 Akademik yılı için Bülent Ecevit Üniversitesi'ne yurt dışından kabul edi..
BEÜ DÜNYA ÜNİVERSİTELER SIRALAMASINDA DEV BİR ADIM ATTI
Batı Karadeniz Bölgesinin önemli yükseköğretim kurumlarından biri olan Bülent Ecev..
DÜNYADA BİN 495, TÜRKİYE'DE 26. SIRAYA YÜKSELDİ
Batı Karadeniz Bölgesinin önemli yükseköğretim kurumlarından biri olan Bülent Ecev..
6 OKULUN BAKIM İHALESİ YAPILDI
Ereğli'de 5 okulun ardından, 6 okulun daha bakım onarım işi ihaleye verildi. Okul Mü..
BEÜ’DE YENİ LİSANSÜSTÜ EĞİTİM PROGRAMLARI
Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) 2014-2015 Akademik Yılında yüksek lisans ve doktora..
BAKIM MERKEZİNDE DAYAK İDDİALARI
Zonguldak’ta engellilere şiddet görüntüleriyle gündeme gelen engelli bakım merkezi..
3 KIRMIZI IŞIK İHLALİ EHLİYETTEN EDECEK
İçişleri Bakanlığı 'Karayolları Trafik Yönetmeliği'nde önemli değişikliklere g..
BEÜ'YE YENİ BÖLÜM GELİYOR...
Bülent Ecevit Üniversitesi Senatosu tarafından YÖK’e gönderilen Sivil Havacılık Y..
DENİZCİLİK OKULU'NDA YENİ DÖNEM
Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde öğretime devam eden Bülent Ecevit Üniversitesi Deni..
YAZARLAR
ANKET

Web Sitemizi Nasıl Buldunuz?
  1. boş
  2. Harika Olmuş
  3. Güzel Olmuş
  4. Fena Olmamış
  5. İdare Eder
  6. Kötü Olmuş
  7. k