ISTANBUL
32°C
24 Ocak 2018 çarsamba
VEDA ZİYARETİNDE BULUNDU
10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜNÜ KUTLADILAR
KAMYONET DEVRİLDİ: 3 YARALI
SEYİR HALİNDEKİ OTOMOBİL ALEV TOPUNA DÖNDÜ
6 OKULUN BAKIM İHALESİ YAPILDI

6 OKULUN BAKIM İHALESİ YAPILDI

19.07.2014 / 11:40

Ereğli'de 5 okulun ardından, 6 okulun daha bakım onarım işi ihaleye verildi. Okul Müdürleri, Okul Aile Birliği yöneticileri ihale sürecini başından sonuna kadar izleme şansı buldu.


Memleket- Ereğli Kaymakamlık Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen ihale, Ereğli Kaymakamı İbrahim Çay başkanlığında, İlçe Milli Eğitim Müdürü Numan Korkmaz ve İlçe Özel İdare Müdürü Cevdet Yiğit’in de katıldığı ihale komisyonunun yanı sıra, onarım ihalesi yapılacak okulların müdürleri ve okul aile birliği başkanları da hazır yer aldı. Kaymakam Çay, ihale öncesinde bilgi verirken, ihale kapsamında altı okulun bakım onarım işinin gerçekleştirileceğini söyledi.Kaymakam Çay, “İhale kapsamında Ormanlı Ortaokulu, Ticaret Meslek Lisesi, Endüstri Meslek Lisesi, İsmet İnönü Ortaokulu, Süleyman Demirel Ortaokulu ve Hatice Erdem Denizcilik Meslek Lisesi’nin onarımı gerçekleştirilecek. Okul müdürlerimiz ve okul aile birliklerimizin ihalede hazır bulunmasının nedeni, öncelikle ihalelerin şeffaf, açık yapılmasıdır. Yapılacak işlerin okul müdürleri ve okul aile birliklerinin bilgisi dahilinde olmasında yarar vardır.  Okullarda ne yapılıyor, ne ediliyor bilmelerinde yarar vardır. İşin takipçisi okul müdürleri ve okul aile birliği başkanları olacaktır. Okulumuzda bir çivi çaksa dahi, okul müdürü ve aile birliği başkanının bilgisi olmadığı sürece yapılan hizmetten bir verim alamayız. Bilindiği gibi biz Köylere Hizmet Götürme Birliği olarak ihale yasasına tabi değiliz. Bizim kendimize özgü ihale yönetmeliğimiz var. Biz o yönetmeliğe göre hareket ediyoruz. Dolayısıyla işin bir an önce yapılması ve okullar açılmadan önce işin bitirilmesini amaçlıyoruz. Asıl amacımız budur. Okul müdürlerimiz işin tepesinde bulunacak, takipçisi olacaklardır. Geçen senelerde okul açılıyor, inşaatlar devam ediyor, dolayısıyla okul müdürlerimiz huzursuz oluyordu. Çünkü bir tuğla, bir kiremit kaysa, çocuklarımızın başına bir iş gelse sorumlusu olacaktı, vicdanen kendi de rahatsız olacak. Onun için okullar açılmadan bu sene ihaleleri bitireceğiz.  Ben işin hızlandırılması için bize bu ihaleleri veren sayın valimize, ödeneklerin çıkarılmasında yardımcı olan sayın milletvekilimize, emeği geçen il genel meclisi üyelerimize teşekkür ediyorum” dedi.

27 Haziran tarihinde Nurdan ve Ahmet Orhan Oğuz Ortaokulu, Nimet İlköğretim Okulu, Turgut Reis Ortaokulu, Gazi İlköğretim Okulu ve Dikmen İlköğretim Okulu doğalgaz dönüşümü ve genel onarımı ihalesi gerçekleştirilmiş, daha sonra 10 okulun daha bakımının gerçekleştirileceği açıklanmıştı.


  • Bu haberi paylaşın:
UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri
BEÜ'YE OLAN İLGİ ULUSLARARASI ALANA TAŞINDI
2014-2015 Akademik yılı için Bülent Ecevit Üniversitesi'ne yurt dışından kabul edi..
BEÜ DÜNYA ÜNİVERSİTELER SIRALAMASINDA DEV BİR ADIM ATTI
Batı Karadeniz Bölgesinin önemli yükseköğretim kurumlarından biri olan Bülent Ecev..
DÜNYADA BİN 495, TÜRKİYE'DE 26. SIRAYA YÜKSELDİ
Batı Karadeniz Bölgesinin önemli yükseköğretim kurumlarından biri olan Bülent Ecev..
6 OKULUN BAKIM İHALESİ YAPILDI
Ereğli'de 5 okulun ardından, 6 okulun daha bakım onarım işi ihaleye verildi. Okul Mü..
BEÜ’DE YENİ LİSANSÜSTÜ EĞİTİM PROGRAMLARI
Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) 2014-2015 Akademik Yılında yüksek lisans ve doktora..
BAKIM MERKEZİNDE DAYAK İDDİALARI
Zonguldak’ta engellilere şiddet görüntüleriyle gündeme gelen engelli bakım merkezi..
3 KIRMIZI IŞIK İHLALİ EHLİYETTEN EDECEK
İçişleri Bakanlığı 'Karayolları Trafik Yönetmeliği'nde önemli değişikliklere g..
BEÜ'YE YENİ BÖLÜM GELİYOR...
Bülent Ecevit Üniversitesi Senatosu tarafından YÖK’e gönderilen Sivil Havacılık Y..
DENİZCİLİK OKULU'NDA YENİ DÖNEM
Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde öğretime devam eden Bülent Ecevit Üniversitesi Deni..
YAZARLAR
ANKET

Web Sitemizi Nasıl Buldunuz?
  1. boş
  2. Harika Olmuş
  3. Güzel Olmuş
  4. Fena Olmamış
  5. İdare Eder
  6. Kötü Olmuş
  7. k