ISTANBUL
32°C
24 Ocak 2018 çarsamba
VEDA ZİYARETİNDE BULUNDU
10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜNÜ KUTLADILAR
KAMYONET DEVRİLDİ: 3 YARALI
SEYİR HALİNDEKİ OTOMOBİL ALEV TOPUNA DÖNDÜ
BEÜ'YE YENİ BÖLÜM GELİYOR...

BEÜ'YE YENİ BÖLÜM GELİYOR...

10.07.2014 / 14:52

Bülent Ecevit Üniversitesi Senatosu tarafından YÖK’e gönderilen Sivil Havacılık Yüksekokulu kurulmasıyla ilgili teklif Yükseköğretim Genel Kurul toplantısında kabul edilerek Milli Eğitim Bakanlığına gönderildi.


Memleket- Bakacakkadı 100. Yıl Atatürk Hizmet Köyü Tesislerinde toplanan BEÜ Senatosu tarafından Sivil Havacılık Yüksekokulu kurulma kararı alınıp karar YÖK’e gönderilmişti. Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından uygun bulunan teklifle Sivil Havacılık Yüksekokulunun kurulması ile ilgili önemli bir adım daha atılmış oldu. Mevcut bölüm ve programlarına yenilerini ekleyerek öğrenci ve akademisyen sayılarında olağanüstü bir artışa imza atan Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ), bünyesine kattığı yeni akademik birimler ile büyümesini sürdürüyor. Dört yıllık eğitim verecek olan Sivil Havacılık Yüksekokulunun üniversitenin Çaycuma Yerleşkesi içerisinde eğitim öğretim faaliyetlerine başlaması planlanıyor. Her geçen gün büyüyen bir istihdam alanına dönüşen havacılık sektörüne dönük eğitim ve araştırma çalışmalarına başlanacak olmasının BEÜ’nün tercih edilirlik oranına da büyük katkı sunacağı düşünülüyor. Türkiye’de sadece 9 üniversitede bulunan Sivil Havacılık Yüksekokulunun Çaycuma’da kurulması için başlatılan girişimler, bölgenin geleceği açısından da önem taşıyor. Filyos projesi ile giderek büyük bir cazibe merkezine dönüşen Çaycuma ilçesinde bir de havaalanı bulunması bu adımı daha da anlamlı kılıyor.

“SİVİL HAVACILIK YÜKSEKOKULU KURULMASI İÇİN ÖNEMLİ BİR ADIM”

Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Mahmut Özer, Sivil Havacılık Yüksekokulu kurulması için yapılan çalışmaların YÖK nezdinde olumlu karşılık bularak onaylanmasının son derece önemli bir gelişme olduğunu vurguladı. Sivil Havacılık Yüksekokuluna üniversitenin büyük önem verdiğini anlatan Özer, sözlerini şöyle sürdürdü: "Üniversitemiz yüksekokulun kurulması ile ilgili son derece titiz bir çalışma yürütüyor. Bu çalışmaların neticesi olarak Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından başvurumuzun onaylanması çok önemli bir gelişme. Çaycuma ilçemizde faaliyet gösterecek olan Sivil Havacılık Yüksekokulu yalnızca üÜniversitemiz için değil, ilçemiz, şehrimiz ve bölgemiz için de son derece önemli bir birim. Ülkemizde sayılı üniversitede bulunan yüksek okulun son dönemde baş döndürücü bir hızla büyüyen Çaycuma yerleşkemizin büyümesine katacağı etkiyi de ayrıca ifade etmek isterim. Gerek öğrenci ve akademisyen sayıları gerek fiziki ve akademik olanakları bakımından yaşadığı hızlı gelişim ve değişim sayesinde bölgemiz için önemli bir yükseköğretim merkezi haline gelen Çaycuma yerleşkemizin Sivil Havacılık Yüksekokulumuzun kurularak hayata geçmesi ile değerini bir kat daha artıracağına inanıyor, yüksekokulumuzun kurulması ile ilgili çalışmalara destek veren herkese teşekkür ediyorum.” 


  • Bu haberi paylaşın:
UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri
BEÜ'YE OLAN İLGİ ULUSLARARASI ALANA TAŞINDI
2014-2015 Akademik yılı için Bülent Ecevit Üniversitesi'ne yurt dışından kabul edi..
BEÜ DÜNYA ÜNİVERSİTELER SIRALAMASINDA DEV BİR ADIM ATTI
Batı Karadeniz Bölgesinin önemli yükseköğretim kurumlarından biri olan Bülent Ecev..
DÜNYADA BİN 495, TÜRKİYE'DE 26. SIRAYA YÜKSELDİ
Batı Karadeniz Bölgesinin önemli yükseköğretim kurumlarından biri olan Bülent Ecev..
6 OKULUN BAKIM İHALESİ YAPILDI
Ereğli'de 5 okulun ardından, 6 okulun daha bakım onarım işi ihaleye verildi. Okul Mü..
BEÜ’DE YENİ LİSANSÜSTÜ EĞİTİM PROGRAMLARI
Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) 2014-2015 Akademik Yılında yüksek lisans ve doktora..
BAKIM MERKEZİNDE DAYAK İDDİALARI
Zonguldak’ta engellilere şiddet görüntüleriyle gündeme gelen engelli bakım merkezi..
3 KIRMIZI IŞIK İHLALİ EHLİYETTEN EDECEK
İçişleri Bakanlığı 'Karayolları Trafik Yönetmeliği'nde önemli değişikliklere g..
BEÜ'YE YENİ BÖLÜM GELİYOR...
Bülent Ecevit Üniversitesi Senatosu tarafından YÖK’e gönderilen Sivil Havacılık Y..
DENİZCİLİK OKULU'NDA YENİ DÖNEM
Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde öğretime devam eden Bülent Ecevit Üniversitesi Deni..
YAZARLAR
ANKET

Web Sitemizi Nasıl Buldunuz?
  1. boş
  2. Harika Olmuş
  3. Güzel Olmuş
  4. Fena Olmamış
  5. İdare Eder
  6. Kötü Olmuş
  7. k