ISTANBUL
32°C
24 Ocak 2018 çarsamba
VEDA ZİYARETİNDE BULUNDU
10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜNÜ KUTLADILAR
KAMYONET DEVRİLDİ: 3 YARALI
SEYİR HALİNDEKİ OTOMOBİL ALEV TOPUNA DÖNDÜ
DENİZCİLİK OKULU'NDA YENİ DÖNEM

DENİZCİLİK OKULU'NDA YENİ DÖNEM

07.07.2014 / 15:03

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde öğretime devam eden Bülent Ecevit Üniversitesi Denizcilik Meslek Yüksek Okulu öğrenim programlarına Bilgi Güvenliği Teknolojisini’de ekledi.


Memleket- Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde öğretime devam eden Bülent Ecevit Üniversitesi Denizcilik Meslek Yüksek Okulu öğrenim programlarına Bilgi Güvenliği Teknolojisini’de ekledi.

Denizcilik Meslek Yüksek Okulu okulların kapanmasının ardından bir açıklama yaparak öğretim programlarına Bilgi Güvenliği Teknolojisi’ni de eklediğini duyurdu. Okuldan yapılan açıklama da her öğrencinin rahat iş imkânı bulabileceği bölümlere yerleşmesi hayalini gerçekleştirmeye yönelik çalışmalar yaptıklarını belirtti.

Okul yetkilileri Kdz. Ereğli Meslek Yüksekokulunu tercih eden öğrencilerin hayata bir adım önde başlamanın avantajını yaşarlarken Deniz ve Liman İşletmeciliği Programı mezunlarının, deniz nakliyat şirketlerinde ve denizcilik sektöründe hizmet veren özel kuruluşlarda, gemi, liman ve tersane işletmelerinde, marinalarda, balıkçı barınaklarında, deniz acentelerinde, konteynır hat işletmelerinde, lojistik ve forwarding firmalarında, gemi kiralama ve yük brokerlik şirketlerinde, gümrükleme firmalarında, gemi tedarik firmalarında, yedek parça ve servis firmaları ile sigorta ve yakıt brokerlik şirketlerinde çalışma imkânı bulabildiklerini söyledi.

Sadece bununla sınırlı olamayıp Liman Başkanlıkları, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı gibi kamu kurum kuruluşlarının yanı sıra ilgili sivil toplum örgütlerinde de istihdam edilebildiklerini ekledi.

Yeni açılan ve sektörde çok önemli bir açığı kapatacağı düşünülen Bilgi Güvenliği Teknolojisi Programı bu yıl öğretime 50, ikinci öğretime 50 öğrenci alarak eğitime başlayacak. Bilgi Güvenliği Teknolojisi Programı mezunları, kamu kurum ve kuruluşları ile özel sektörde çeşitli pozisyonlarda istihdam edilebilecek. Özellikle bilgi işlem merkezlerinde ve yazılım firmalarında sistem ve ağ güvenliği uzmanı, bilgi işlem uzmanı, sistem destek uzmanı, sistem ve ağ danışmanı olarak görev alabilmekte. Ülke de ve dünyada bilişim sektörünün hızla büyümesinin iş olanaklarını günden güne genişlediğini söyleyen okul yetkilileri internet ve elektronik posta hizmeti veren, çok kullanıcılı bilgisayar sistemi olan, bilgisayar ağı olan, elektronik ticaret yapan, uzaktan eğitim veren işletme, kurum ve kuruluşlarda çalışma imkânı bulabildiklerini vurguladı.

İleriki yıllarda Bilgisayar Destekli Tasarım ve Animasyon, Grafik Tasarım, Moda Tasarım ve Deniz Ulaştırma ve İşletme Programlarının açılması planlanan Kdz. Ereğli Meslek Yüksekokulu yeni öğrencilerini bekliyor.


  • Bu haberi paylaşın:
UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri
BEÜ'YE OLAN İLGİ ULUSLARARASI ALANA TAŞINDI
2014-2015 Akademik yılı için Bülent Ecevit Üniversitesi'ne yurt dışından kabul edi..
BEÜ DÜNYA ÜNİVERSİTELER SIRALAMASINDA DEV BİR ADIM ATTI
Batı Karadeniz Bölgesinin önemli yükseköğretim kurumlarından biri olan Bülent Ecev..
DÜNYADA BİN 495, TÜRKİYE'DE 26. SIRAYA YÜKSELDİ
Batı Karadeniz Bölgesinin önemli yükseköğretim kurumlarından biri olan Bülent Ecev..
6 OKULUN BAKIM İHALESİ YAPILDI
Ereğli'de 5 okulun ardından, 6 okulun daha bakım onarım işi ihaleye verildi. Okul Mü..
BEÜ’DE YENİ LİSANSÜSTÜ EĞİTİM PROGRAMLARI
Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) 2014-2015 Akademik Yılında yüksek lisans ve doktora..
BAKIM MERKEZİNDE DAYAK İDDİALARI
Zonguldak’ta engellilere şiddet görüntüleriyle gündeme gelen engelli bakım merkezi..
3 KIRMIZI IŞIK İHLALİ EHLİYETTEN EDECEK
İçişleri Bakanlığı 'Karayolları Trafik Yönetmeliği'nde önemli değişikliklere g..
BEÜ'YE YENİ BÖLÜM GELİYOR...
Bülent Ecevit Üniversitesi Senatosu tarafından YÖK’e gönderilen Sivil Havacılık Y..
DENİZCİLİK OKULU'NDA YENİ DÖNEM
Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde öğretime devam eden Bülent Ecevit Üniversitesi Deni..
YAZARLAR
ANKET

Web Sitemizi Nasıl Buldunuz?
  1. boş
  2. Harika Olmuş
  3. Güzel Olmuş
  4. Fena Olmamış
  5. İdare Eder
  6. Kötü Olmuş
  7. k