ISTANBUL
32°C
24 Ocak 2018 çarsamba
VEDA ZİYARETİNDE BULUNDU
10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜNÜ KUTLADILAR
KAMYONET DEVRİLDİ: 3 YARALI
SEYİR HALİNDEKİ OTOMOBİL ALEV TOPUNA DÖNDÜ
UTKU KOLEJİ'NDEN ÖRNEK PROJE

UTKU KOLEJİ'NDEN ÖRNEK PROJE

06.07.2014 / 11:59

Özel Utku Koleji Eğitim Kampusu içinde yer alan Spor Tesisi Temel Atma Töreni gerçekleştirildi.


Memleket- Gerçekleştirilen temel atma törenine, Şirket Müdürü Ali Çataklı, Okul Müdürü Hülya Çataklı, Kurum ortağı Nazım Efe, okul yöneticileri ve öğretmenler katıldı.

Karadeniz Ereğli'de  eğitim kurumlarının başında yer alan, 28 yıldır Eğitim ve Öğretimdeki başarı çıtasını yükseltmeye devam eden Özel Utku Koleji Karadeniz Ereğli'de öğrencilere daha iyi eğitim vermek için mevcut okulun bulunduğu alanın yanına yapılan ve akıllı bina olarak adlandırılan, Eğitim Kampusu içinde yer alan Spor Tesisini açmanın mutluluğunu yaşıyor.

"Örnek Proje"    

Yaklaşık 15 Milyon TL maliyetle yapılan bölgede benzeri olmayan bu projenin Türkiye' de örnek olacağını belirten Şirket Müdürü Ali Çataklı, Bu yatırımlarımızı çocuklarımız için, bölgemiz, ülkemiz ve geleceğimiz için yapıyoruz. Bölgemşizin örnejk projesini hayata geçireceğiz" dedi.

Çataklı projede emeği geçen herkese teşekkür ederek şunları söyledi;

"Projemizin ikinci kısmının temelini atmak için burada bulunuyoruz. Projemizin kapsamı çok geniş, içeriği çok büyük, birinci kısmının temelini attığımız bina tamamlandı. Bizler İnşallah bu ikinci temelini atacağımız spor kompleksinin de  bitimini en son 2015 Eylül ayı olarak planladık, İç kısmına gelince içinde çok detaylı kısımlar var .Başta Ereğli'nin ihtiyacı olan çocuklarımızın gelecekte beton yığınları içerisinde ezilmemeleri rahat etmeleri için bir havuz projemiz var ,Üstünde spor salonumuz  var,Konferans salonumuz var ve alt kısmında etkinlik alanları aklınıza  gelebilecek bu spor kompleksinin içinde var .1200 Metre taban alanına 7 -8 bin metrekarede kapalı alan hacmine sahiptir.Allah inşallah bizlere yardım eder ,inşallah ikinci kısmından sonra 3. kısmını da 3 dönümlük Utku kolejine ait olan piknik  alanı kampusunü  yapmayı düşünüyoruz,Bu piknik alanı çevre halkına ,öğrencilerimize ve herkese açık olacak ve öğrencilerimizin genellikle stres durumlarını atmak için ,burada oyun bahçeleri,düşünüyoruz,örnek bahçeler düşünüyoruz,doğal ortamlar düşünüyoruz,Örneğin bir kaplumbağanın, bir arının, böceğin yaşantısını öğrencilerimize göstermek istiyoruz,Bu öğrenirken eğitmek,eğitirken öğretmek prensibine  ait bir projemizdir ,tüm emeği geçenlere tekrardan teşekkür ediyorum "dedi.

Kendilerini destekleyen tüm velilere teşekkür eden Utku Koleji Müdürü Hülya Çataklı ise çalışmalarının ileride üniversiteye kadar gitmesini ümit ettiğini belirterek; "Okulumuzun devamı ülkemize ilçemize tüm çocuklarımıza hayırlı uğurlu olsun diliyorum, Başardık ve başarmaya da devam edeceğiz, Başarı Utku kolejinde bir gelenektir. Bu geleneği de hep birlikte tüm arkadaşlarımız, velilerimiz ve öğrencilerimizin desteği ile sürdürmeye devam edeceğiz" dedi.

Diğer yandan proje ile ilgili duygu ve düşüncelerini anlatan okul yöneticileri, öğretmenler ve proje de emeği geçenlere teşekkür ederek, duygu ve düşünceleribni aktardılar:   

Kurumun Ortağı Nazım Efe : "Karadeniz Ereğli halkına ,sayın velilerimize ve öğretmenlerimize bizleri buraya kadar taşıdıkları için başlarında idareciler olmak üzere hepsine teşekkür ediyorum"

Utku Koleji  Orta Okul Müdür Yardımcısı Varol Hızal : "Eğitim kompleksinin şu anda birinci etabı olan Eğitim binası bitmek üzere, Bu projenin ikinci etabı olan Kapalı Spor Havuzunun  Kompleksinin temeli atılıyor . Peşinden de bunun anaokulu kısmı var, son süratle devam ediyoruz projelerimize, Bu proje Karadeniz Ereğli ye örnek oldu. Bu proje Karadeniz Ereğli'nin projesi "

Proje Mimarı  Elif Işık : "Öncelikle bu projeye bir hayale başladım, Hocalarımızla yaptığımız toplantılarla bu bir hayaldi ama bir yıldan bu yana bu hayal gerçekleşmeye başladı. Temeller dikildi. Benim için farklı bir projeydi. Uzun zamandır konut çalışırken biranda eğitim içinde bulunmak insanı ayrı bir motive ediyor, Bu proje içinde olmaktan çok mutluyum,"

Utku Koleji İlkokul Müdür Yardımcısı l. Güvenç Özveren : "Bu kurumun bir çalışanı olmaktan gurur ve mutluluk duyuyorum, Bu yıllarca Ereğli de yaşayan halkın gurur duyacağı, çocukların güvenle emanet edebileceği bir kurumuz, Bunları daha da büyüyerek gösteriyoruz, Ereğli ye hayırlı uğurlu olsun "

Öğretmen Zehra Karahan : "Bende bu kurumda yetişmiş bir öğretmen olmaktan çok mutluyum ,Utku koleji çok şey kattı çünkü bana ,Birkaç yıl önce hayal bile edemediğimiz bir şey var şuan karşımızda , çok daha başarılı, çok daha güzel eğitimle halkımızın karşısında olacağımızdan eminim"dedi.


  • Bu haberi paylaşın:
UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri
BEÜ'YE OLAN İLGİ ULUSLARARASI ALANA TAŞINDI
2014-2015 Akademik yılı için Bülent Ecevit Üniversitesi'ne yurt dışından kabul edi..
BEÜ DÜNYA ÜNİVERSİTELER SIRALAMASINDA DEV BİR ADIM ATTI
Batı Karadeniz Bölgesinin önemli yükseköğretim kurumlarından biri olan Bülent Ecev..
DÜNYADA BİN 495, TÜRKİYE'DE 26. SIRAYA YÜKSELDİ
Batı Karadeniz Bölgesinin önemli yükseköğretim kurumlarından biri olan Bülent Ecev..
6 OKULUN BAKIM İHALESİ YAPILDI
Ereğli'de 5 okulun ardından, 6 okulun daha bakım onarım işi ihaleye verildi. Okul Mü..
BEÜ’DE YENİ LİSANSÜSTÜ EĞİTİM PROGRAMLARI
Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) 2014-2015 Akademik Yılında yüksek lisans ve doktora..
BAKIM MERKEZİNDE DAYAK İDDİALARI
Zonguldak’ta engellilere şiddet görüntüleriyle gündeme gelen engelli bakım merkezi..
3 KIRMIZI IŞIK İHLALİ EHLİYETTEN EDECEK
İçişleri Bakanlığı 'Karayolları Trafik Yönetmeliği'nde önemli değişikliklere g..
BEÜ'YE YENİ BÖLÜM GELİYOR...
Bülent Ecevit Üniversitesi Senatosu tarafından YÖK’e gönderilen Sivil Havacılık Y..
DENİZCİLİK OKULU'NDA YENİ DÖNEM
Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde öğretime devam eden Bülent Ecevit Üniversitesi Deni..
YAZARLAR
ANKET

Web Sitemizi Nasıl Buldunuz?
  1. boş
  2. Harika Olmuş
  3. Güzel Olmuş
  4. Fena Olmamış
  5. İdare Eder
  6. Kötü Olmuş
  7. k