ISTANBUL
32°C
23 Ocak 2018 Salı
VEDA ZİYARETİNDE BULUNDU
10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜNÜ KUTLADILAR
KAMYONET DEVRİLDİ: 3 YARALI
SEYİR HALİNDEKİ OTOMOBİL ALEV TOPUNA DÖNDÜ
İLK MEZUNLAR YEMİN ETTİ,

İLK MEZUNLAR YEMİN ETTİ,

25.06.2014 / 09:15

Diş Hekimliği Fakültesinin ilk mezunları yemin etti. Diş Hekimliği Fakültesi 2013-2014 Akademik Yılı mezunlarının yemin töreni, 23 Haziran Pazartesi günü, Prof. Dr. Arif Amirov Konferans Salonunda gerçekleştirildi.


Memleket- Törene Zonguldak Vali Yardımcısı Ekrem Aylanç, Rektör vekili Prof. Dr. M. Halûk Güven, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Muhlis Bağdigen, Kozlu Kaymakamı Ahmet Karakaya, BEÜ Senatosu üyeleri, akademik ve idari personel ile mezun öğrencilerin aileleri katıldı. Yemin Töreni, Diş Hekimliği Fakültesinin ilk mezunları olan 8 öğrencinin salona alkışlar arasında girişiyle başladı. BEÜ Devlet Konservatuvarı öğretim elemanlarının sunduğu konserin ardından mezunların beş yıllık eğitim yaşantılarını yansıtan fotoğraflardan hazırlanan “Zaten 8 Kişiyiz” adlı kısa film sunuldu.

Törenin ilk konuşmasını mezunlar adına 2014 Dönemi birincisi Tülay Gürçay yaptı. Gürçay konuşmasında beş yıllık eğitim yaşamlarında hocaları tarafından kendilerine gösterilen ilgi ve yakınlık dolayısıyla teşekkür etti. Gürçay annesine hitaben söylediği cümlelerle salondakilere duygusal anlar yaşattı.

Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Selçuk Oruç ise konuşmasına, diş hekimliği mesleğinin önemini ve zorluğunu anlatarak başladı. Diş hekimliğinin toplum ağız ve diş sağlığına yönelik verdiği hizmetlerle, moral değerleri üzerinde de etkili bir meslek olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Oruç, genç mezunlara başarılar diledi ve onları bugünlere taşıyan ailelerini kutlayarak teşekkür etti.

Törende bir konuşma yapan Rektör vekili Prof. Dr. M. Halûk Güven de Diş Hekimliği Fakültesinin kuruluş sürecini ve bugününü anlatarak ilk mezunların bu sürecin gurur kaynakları olduğunu vurguladı. Mezunların ailelerine başarılı evlatlar yetiştirdikleri için teşekkür eden Prof. Dr. Güven, törene katılan tüm konuklara teşekkür etti.

Diş Hekimliği Fakültesinde 2014 dönemini derece ile tamamlayan mezunlardan birinci Tülay Gürçay’a plaketi Vali vekili Ekrem Aylanç, ikinci Büşra Zengin’in plaketi Rektör vekili Prof. Dr. M. Halûk Güven, üçüncü Feride Şahin’in plaketi Kozlu Kaymakamı Ahmet Karakaya tarafından verildi. 19. Uluslararası Diş Hekimliği Kongresinde Türk Diş Hekimleri Birliği - Dentsply öğrenci araştırma programında, klinik bilimleri kategorisinde periodontoloji dalında danışman öğretim üyesi Doç. Dr. İnanç Cengiz gözetmenliğinde gerçekleştirdiği “Zonguldak’ta Çalışan Kömür İşçilerinin Periodontal Risk Değerlendirmesi” başlıklı çalışması ile mansiyon ödülü alan dönem ikincisi Büşra Zengin, başarı plaketini Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Muhlis Bağdigen’den aldı. Plaketlerin takdiminin ardından dönem birincisi Tülay Gürçay, okul kütüğüne plâket çaktı.

Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Sibel Koçak eşliğinde yemin eden mezunlar, kişisel özellikleri ile tanıtılarak diplomalarını almaya davet edildiler. Mezunlara diplomaları Diş Hekimliği Fakültesi öğretim üyeleri tarafından verildi.

Tören mezunların öğretim üyeleri ve protokol üyeleri ile hatıra fotoğrafı çektirmesinin ardından düzenlenen kokteyl ile sona erdi.


  • Bu haberi paylaşın:
UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri
BEÜ'YE OLAN İLGİ ULUSLARARASI ALANA TAŞINDI
2014-2015 Akademik yılı için Bülent Ecevit Üniversitesi'ne yurt dışından kabul edi..
BEÜ DÜNYA ÜNİVERSİTELER SIRALAMASINDA DEV BİR ADIM ATTI
Batı Karadeniz Bölgesinin önemli yükseköğretim kurumlarından biri olan Bülent Ecev..
DÜNYADA BİN 495, TÜRKİYE'DE 26. SIRAYA YÜKSELDİ
Batı Karadeniz Bölgesinin önemli yükseköğretim kurumlarından biri olan Bülent Ecev..
6 OKULUN BAKIM İHALESİ YAPILDI
Ereğli'de 5 okulun ardından, 6 okulun daha bakım onarım işi ihaleye verildi. Okul Mü..
BEÜ’DE YENİ LİSANSÜSTÜ EĞİTİM PROGRAMLARI
Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) 2014-2015 Akademik Yılında yüksek lisans ve doktora..
BAKIM MERKEZİNDE DAYAK İDDİALARI
Zonguldak’ta engellilere şiddet görüntüleriyle gündeme gelen engelli bakım merkezi..
3 KIRMIZI IŞIK İHLALİ EHLİYETTEN EDECEK
İçişleri Bakanlığı 'Karayolları Trafik Yönetmeliği'nde önemli değişikliklere g..
BEÜ'YE YENİ BÖLÜM GELİYOR...
Bülent Ecevit Üniversitesi Senatosu tarafından YÖK’e gönderilen Sivil Havacılık Y..
DENİZCİLİK OKULU'NDA YENİ DÖNEM
Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde öğretime devam eden Bülent Ecevit Üniversitesi Deni..
YAZARLAR
ANKET

Web Sitemizi Nasıl Buldunuz?
  1. boş
  2. Harika Olmuş
  3. Güzel Olmuş
  4. Fena Olmamış
  5. İdare Eder
  6. Kötü Olmuş
  7. k