ISTANBUL
32°C
23 Ocak 2018 Salı
VEDA ZİYARETİNDE BULUNDU
10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜNÜ KUTLADILAR
KAMYONET DEVRİLDİ: 3 YARALI
SEYİR HALİNDEKİ OTOMOBİL ALEV TOPUNA DÖNDÜ
KUR’AN KURSLARI TÖRENLE AÇILDI

KUR’AN KURSLARI TÖRENLE AÇILDI

24.06.2014 / 09:11

Karadeniz Ereğli'de 43 Kur’an Kursu ve 350 camide yaz Kur’an kursları açıldı.


Memleket- Kdz. Ereğli Müftülüğü tarafından yaz Kur’an kurslarının açılışı nedeniyle Kadıtarlası Camisinde tören düzenlendi. Tören kurslara katılan bir öğrencinin Kur’an-ı Kerim okuması ile başladı.

Törende konuşan Kdz. Ereğli Müftüsü Recai Albayrak bu yıl ilçede 43 Kur’an Kursu ve 350 kadar camide öğrencilere kurslar verileceğini söyledi.

Geleceğin çocuklarla tayin olacağını, devletin önemli mevkilerine de ileri ki yıllarda çocukların geleceğini ifade eden Müftü Albayrak “Bu milletin, bu devletin önemli mevkilerine bugünkü yavrularımız inşallah çıkacaklar, inşallah bu milletin geleceğine inşallah damga vuracaklardır. Böyle bir beklenti içinde böyle bir potansiyeli olan yavrularımızın tabii ki maddi eğitimleri yanında manevi dünyalarında da bir hareket gereklidir. Onların bu dünyanın herc-ü merci içinde, bu dünyanın sıkıntıları içinde, bu dünyada var olan kötülükleri sergileyen insanlara karşı güzellikleri koruyabilecek, bu gençlerimize, yavrularımıza manevi manada da bir besin gerekiyor. Bu besin, velilerimiz vasıtasıyla, çocuklarımızın yönlendirilmesiyle yaz kurslarında adeta zirve yapıyor. Yaz kurslarında bu çocuklarımız hem Kur’an’ı öğreniyor, hem Allah’ın kitabını okumayı öğreniyor, hem de İslami bir kimlik, İslami bir hüviyet kazanmak için çaba sarf ediyor. Geçmiş yıllarda bunun güzel meyvelerini hep beraber gördük. Bu yıl da inşallah beklediğimizin üstünde beklentilerimizin üstünde güzellikleri bu yavrularımız sergileyecekler. Kursa gelirken heyecanla gelecekler, hocalarını özleyecekler. O caminin deruni atmosferini hissetmek üzere heyecanlanarak kurslara gelecekler. Bunda tabii ki velilerimizin çok büyük rolü olacak. Onlar yavrularımızı zamanında kaldıracak, onları motive edecek, hocalarımız da burada yavrularımızla yakından ilgilenerek bir taraftan Allah’ın kelamını öğrenirken, bir taraftan da Kur’ani güzelliklerle çocuklarımızı tanıştırmış olacağız. Geçmiş yıllarda Ereğli ölçeğinde 6-7 bin öğrenci yaz kursuyla tanıştı. İnşallah bu sene bu sayıyı arttırmak istiyoruz. 450 görevlimizle, 400’e yakın Kuran Kursu ve camimizle bu etkinliğimizi devam ettireceğiz. Ramazanın gelişiyle de bu faaliyet daha etkili olacak. İnşallah çocuklarımız hangi mesleği yaparsa yapsın, buradan aldığı manevi güzelliği hayatının bundan sonraki dönemlerinde de güzel şekilde yansıtacaktır” dedi.

Törende kursa gelen öğrencilerden oluşan bir topluluk ilahiler seslendirdi. Öğrencilere burada Kur’an Kursu’nda görecekleri derslere ilişkin kitaplar dağıtılırken, ilk dersi de Ereğli Müftüsü Recai Albayrak verdi. Çeşitli ikramların yapıldığı törene Müftülük Murakıbı Ramazan Duman, Uzunmehmet Mahallesi Muhtarı Seyfettin Yaman, Kadıtarlası Camii İmam Hatibi Remzi Çevik, öğrenci velileri ve öğrenciler katıldı.


  • Bu haberi paylaşın:
UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri
BEÜ'YE OLAN İLGİ ULUSLARARASI ALANA TAŞINDI
2014-2015 Akademik yılı için Bülent Ecevit Üniversitesi'ne yurt dışından kabul edi..
BEÜ DÜNYA ÜNİVERSİTELER SIRALAMASINDA DEV BİR ADIM ATTI
Batı Karadeniz Bölgesinin önemli yükseköğretim kurumlarından biri olan Bülent Ecev..
DÜNYADA BİN 495, TÜRKİYE'DE 26. SIRAYA YÜKSELDİ
Batı Karadeniz Bölgesinin önemli yükseköğretim kurumlarından biri olan Bülent Ecev..
6 OKULUN BAKIM İHALESİ YAPILDI
Ereğli'de 5 okulun ardından, 6 okulun daha bakım onarım işi ihaleye verildi. Okul Mü..
BEÜ’DE YENİ LİSANSÜSTÜ EĞİTİM PROGRAMLARI
Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) 2014-2015 Akademik Yılında yüksek lisans ve doktora..
BAKIM MERKEZİNDE DAYAK İDDİALARI
Zonguldak’ta engellilere şiddet görüntüleriyle gündeme gelen engelli bakım merkezi..
3 KIRMIZI IŞIK İHLALİ EHLİYETTEN EDECEK
İçişleri Bakanlığı 'Karayolları Trafik Yönetmeliği'nde önemli değişikliklere g..
BEÜ'YE YENİ BÖLÜM GELİYOR...
Bülent Ecevit Üniversitesi Senatosu tarafından YÖK’e gönderilen Sivil Havacılık Y..
DENİZCİLİK OKULU'NDA YENİ DÖNEM
Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde öğretime devam eden Bülent Ecevit Üniversitesi Deni..
YAZARLAR
ANKET

Web Sitemizi Nasıl Buldunuz?
  1. boş
  2. Harika Olmuş
  3. Güzel Olmuş
  4. Fena Olmamış
  5. İdare Eder
  6. Kötü Olmuş
  7. k