ISTANBUL
32°C
24 Ocak 2018 çarsamba
VEDA ZİYARETİNDE BULUNDU
10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜNÜ KUTLADILAR
KAMYONET DEVRİLDİ: 3 YARALI
SEYİR HALİNDEKİ OTOMOBİL ALEV TOPUNA DÖNDÜ
MÜSİAD GENEL BAŞKANI OLPAK’TAN LİCE VE MUSUL YORUMU

MÜSİAD GENEL BAŞKANI OLPAK’TAN LİCE VE MUSUL YORUMU

13.06.2014 / 10:40

Karadeniz Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası’nı (TSO) ziyaret eden Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Nail Olpak, Güneydoğu’da son haftalarda tırmanan şiddet olaylarının akabinde Lice’deki bayrak indirme ve Musul’da Türk konsolosluğunun basılması olaylarının aynı dönem gelmesinin 'tesadüf' olmasını dilediğini söyledi.


Memleket- MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak, bir dizi ziyaret için geldiği Kdz. Ereğli’de TSO Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Tetiker’i ziyaret etti.

MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak’ın kendilerini ziyaret etmesinden son derece mutlu olduğunu dile getiren Tetiker, bu tür ziyaretlerin artarak devam etmesini istedi. Tetiker ziyarete ilişkin olarak yaptığı konuşmasında “Sağ olsun bizim gönül bağımız olan, fikir bağımız olan kardeşlerimiz MÜSİAD temsilcileri şu anda da sayın genel başkan gelmiş. Bize onur ve şeref verdi, odamızı onurlandırdı sağ olsunlar. Sürekli bekliyoruz. Ülke içerisinde de ülke dışında da bizim gibi toplum örgütlerinin dinamik olması lazım diyorum. Dinamik olmamız böyle kardeşlerimizin gelip bizleri ziyaret etmesiyle mümkün, istişare etmemizle mümkün. Derdimizi anlatıyoruz, istişare ediyoruz. Karşılıklı fikir alışverişlerimiz var” dedi.

Kdz. Ereğli TSO yönetiminin düşünce ve fikirleri için teşekkür eden MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak ise, MÜSİAD olarak iş dünyasına yönelik bu tür ziyaretleri her zaman yaptıklarını söyledi.

OLPAK: “TESADÜFTEN İLERİYE KAFAMIZI KURCALAYAN SORULAR VAR”

Ziyaret sırasında gazetecilerin Lice’deki bayrak indirme ve Musul’da Türk Konsolosluğunun basılarak konsolosun rehin alınmasına ilişkin sorularını yanıtlayan Olpak, son 1,5 yıldır çözüm süreci ile Türkiye güzel bir noktaya doğru giderken son 10 günde peş peşe gelen olayların tesadüf olmasını dilediğini söyledi. Olpak, konuşmasında, "İş âlemi olarak bizim ülkeden beklentimiz huzur, güven ve istikrar ortamının devamıdır. İş âlemi bunları arzu eder. Genel itibari ile bakıldığın da da son 1,5 yıldır çözüm süreciyle güzel bir yere gidildiğini görmüştük. Ama ne hikmetse son bir hafta 10 günlük süreç içerisinde lokal olarak başlayan şiddet olayları var. Bunu bir kenara not etmek lazım. İkincisi bayrak indirme hemen akabinde de Musul'da yaşanan olay. Bunların birbirinden bağımsız olmasını arzu ediyorum. İnşallah tesadüfen hepsi aynı döneme denk gelmiştir. Ama tesadüften ileriye kafamızı kurcalayan sorular var. Fotoğrafı böyle görmeye çalışmak lazım. Ama biraz önce sohbet esnasında başkanımız söyledi. Kendisi 1970’den başlayarak neleri yaşadığını, ben o kadara gidemiyorum ama, 1980’i yaşayarak geldim. Bu ülke bu badireleri de atlattı. İnşallah öyle badireleri bir daha yaşamayacaktır. Bu olayda da sıkıntılıyız, üzüntülüyüz, ama inşallah atlatılacaktır diyorum" dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Kdz. Ereğli TSO Başkanı Yaşar Tetiker ile Meclis Başkanı Faruk Yazıcı ziyaret anısına MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak’a teşekkür plaketi verdi.


  • Bu haberi paylaşın:
UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
YAZARLAR
ANKET

Web Sitemizi Nasıl Buldunuz?
  1. boş
  2. Harika Olmuş
  3. Güzel Olmuş
  4. Fena Olmamış
  5. İdare Eder
  6. Kötü Olmuş
  7. k