ISTANBUL
32°C
23 Ocak 2018 Salı
VEDA ZİYARETİNDE BULUNDU
10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜNÜ KUTLADILAR
KAMYONET DEVRİLDİ: 3 YARALI
SEYİR HALİNDEKİ OTOMOBİL ALEV TOPUNA DÖNDÜ
Fatih koleji DDS, SABİO ve BİLGİYAP şampiyonlarına ödülleri verildi

Fatih koleji DDS, SABİO ve BİLGİYAP şampiyonlarına ödülleri verildi

24.05.2014 / 12:16

Zonguldak'ın Ereğli ilçesi Özel Fatih Koleji tarafından yapılan 3 ayrı sınavda dereceye giren öğrencilere ödülleri düzenlenen tören ile verildi. Törende konuşan İlk ve Ortaokul Müdürü Sadi Yanık, amaçlarının eğitime her zaman katkı sağlamak olduğunu söyledi.


Memleket -Ereğli Özel Fatih Koleji tarafından Zonguldak İli ve ilçeleri başta olmak üzere, Karabük, Bartın, Akçakoca gibi il ve ilçeleri de kapsayan Durum Değerlendirme Sınavı (DDS) Sayısal Bilim Olimpiyatı (SABİO) ve Bilgi Yap-boz yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Anadolu Otel de gerçekleştirilen ödül törenine Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, Silah arkadaşları ve Soma' da hayatını kaybeden 301 madenci için saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.Ödül töreninin açılış konuşmasını gerçekleştiren Fatih Koleji İlk ve Ortaokulu müdürü Sadi Yanık, amaçlarının eğitime her zaman katkı sağlamak olduğunu söyledi.  Yanık konuşmasında "İlçemiz ekonomik, kültürel ve eğitim alanlarında göstermiş olduğu başarılarıyla Türkiye’nin günde3mine girmeyi başarmıştır. Gerek Üniversite ve gerekse liselere giriş sınavlarındaki başarılarıyla önemli bir yere gelen Milli Eğitim Müdürlüğümüz Ereğli halkının gurur ve sevinç kaynağı haline gelmiştir. Fatih Koleji olarak bu başarıya katkıda bulunmaktan dolayı çok mutlu olduğumuzu belirtmek istiyorum. İlköğretim öğrencileri arasında ilçe genelinde geleneksel olarak yaptığımız DDS, BİLGİYAP ve SABİO sınavları öğrencilerimizin ve velilerimizin ilgi odağı haline gelmiştir. Bu yarışmalardaki amacımız; Milli Eğitim camiasında bir sosyal aktivite olarak yerini almasıdır. Ayrıca eğitime bir ivme kazandırmak öğrencilerimizde başarma duygusunu ve sevgisini öne çıkarmak, öğrencilerimizi, velilerimizi, öğretmenlerimizi ve okul yöneticilerimizi aynı aktivite altında buluşturmak, kaynaştırmak, dostluk köprüleri kurmaktır. Bu yıl yaptığımız organizasyonlarda; yüzlerce altın öğrencinin bir araya geldiği ve yarışma heyecanını tattığı bu yarışmaların sevgili öğrencilerimizin, özgüven kazanmalarına, sosyalleşmelerine önemli katkılar sağladığını ve bir sevgi yumağı haline gelen bu yarışmaların amacına ulaştığını düşünüyorum.Yarışmalarda dereceye giren, girmeyen bütün öğrencilerimizi ve velilerimizi kutluyor, bu öğrencilerimizin yetişmelerinde emeği olan okul müdürlerimizi ve öğretmenlerimizi tebrik ediyorum" dedi.Yapılan konuşmaların ardından ödül törenine geçildi. İlk olarak sınavlara giren okullar arasında yapılan puan değerlendirmesinde dereceye giren ilk üç okul müdürlerine hediyeleri verildi. Daha sonra 2 bin öğrencinin başvuruda bulunduğu Durum Değerlendirme Sınavı (DDS) Sayısal Bilim Olimpiyatı (SABİO) ve Bilgi Yap-boz yarışmalarında dereceye girerek başarı gösteren 160 öğrenciye Bilgisayar, Yazıcı, fotoğraf makinesi, Altın, Hediye çeki, burs gibi ödülleri protokol üyeleri tarafından öğrenci, öğretmen ve okul idarecilerine teslim edildi.Yarışma ödül töreni ile sona erdi.


  • Bu haberi paylaşın:
UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri
BEÜ'YE OLAN İLGİ ULUSLARARASI ALANA TAŞINDI
2014-2015 Akademik yılı için Bülent Ecevit Üniversitesi'ne yurt dışından kabul edi..
BEÜ DÜNYA ÜNİVERSİTELER SIRALAMASINDA DEV BİR ADIM ATTI
Batı Karadeniz Bölgesinin önemli yükseköğretim kurumlarından biri olan Bülent Ecev..
DÜNYADA BİN 495, TÜRKİYE'DE 26. SIRAYA YÜKSELDİ
Batı Karadeniz Bölgesinin önemli yükseköğretim kurumlarından biri olan Bülent Ecev..
6 OKULUN BAKIM İHALESİ YAPILDI
Ereğli'de 5 okulun ardından, 6 okulun daha bakım onarım işi ihaleye verildi. Okul Mü..
BEÜ’DE YENİ LİSANSÜSTÜ EĞİTİM PROGRAMLARI
Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) 2014-2015 Akademik Yılında yüksek lisans ve doktora..
BAKIM MERKEZİNDE DAYAK İDDİALARI
Zonguldak’ta engellilere şiddet görüntüleriyle gündeme gelen engelli bakım merkezi..
3 KIRMIZI IŞIK İHLALİ EHLİYETTEN EDECEK
İçişleri Bakanlığı 'Karayolları Trafik Yönetmeliği'nde önemli değişikliklere g..
BEÜ'YE YENİ BÖLÜM GELİYOR...
Bülent Ecevit Üniversitesi Senatosu tarafından YÖK’e gönderilen Sivil Havacılık Y..
DENİZCİLİK OKULU'NDA YENİ DÖNEM
Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde öğretime devam eden Bülent Ecevit Üniversitesi Deni..
YAZARLAR
ANKET

Web Sitemizi Nasıl Buldunuz?
  1. boş
  2. Harika Olmuş
  3. Güzel Olmuş
  4. Fena Olmamış
  5. İdare Eder
  6. Kötü Olmuş
  7. k