ISTANBUL
32°C
24 Ocak 2018 çarsamba
VEDA ZİYARETİNDE BULUNDU
10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜNÜ KUTLADILAR
KAMYONET DEVRİLDİ: 3 YARALI
SEYİR HALİNDEKİ OTOMOBİL ALEV TOPUNA DÖNDÜ
CHP'den Çetin'e Cevap

CHP'den Çetin'e Cevap

17.05.2014 / 16:30

Zonguldak'ın Ereğli ilçesine bağlı Ormanlı Beldesinde yerel seçimler sonrasında görevden alınan ve dün görevden alınmasına ilişkin açıklama da bulunan Rahmi Çetin'in açıklamalarına Cumhuriyet Halk Partisi'nden (CHP) cevap niteliğinde açıklama yapıldı.


Memleket -Cumhuriyet Halk Partisi ilçe başkanlığından yapılan yazılı açıklamada "CHP Ormanlı Belde Örgütünün yeniden yapılandırılması amacıyla, yönetim kurulu kararı ile lağvedilmesi üzerine, Belde Başkanı Sayın Rahmi Çetin’ in tepki açıklamaları yerel basınımızda yer aldı. Rahmi çetin’ in iddialarının gerçeklerle hiçbir ilişkisi yoktur. Görevden almanın gerekçesi seçimlerde başarısız olunması değildir. Bizzat kendisinin de ifade ettiği gibi, kendisine birkaç kez söylendiği halde, telefonlara cevap vermeyerek, evrakı  almaya gelmeyerek işi sürüncemeye bırakmak istemiş, kamuoyunu da yanlış yönlendirme çabası içine girmiştir. Rahmi çetin’ in 30 Mart seçimlerinden iki ay kadar önce, muhtar adayı olacağı bilgisi üzerine  kendisi ilçe başkanlığımıza çağrılmıştır.  Muhtarlık seçimlerinde ilkesel olarak tarafsız kalacağımızı, eğer muhtar adayı olacaksa belde başkanlığından istifa etmesi gerektiği kendisine söylenmiş ve birkaç kez de ısrarla  hatırlatılmıştır. Ancak yine de tüm uyarılara rağmen muhtarlığa aday olmuş ve bu durumu ilçe örgütümüzden gizleme yolunu seçmiştir. Parti örgütleri arasında ki ilişkilerin doğruluk ve karşılıklı güven içerisinde olması gerektiği ortadadır. Sayın Rahmi Çetin  tutum ve davranışlarıyla bu güven ortamını zedelemiş ve sonucunda Ormanlı Belde Örgütümüzün yeniden yapılandırılması zorunlu hale gelmiştir. En kısa sürede Ormanlı Belde Örgütümüz Ormanlı’ da ki tüm partililerimizin görüş ve düşünceleri doğrultusunda yeniden oluşturulacaktır" dedi.


  • Bu haberi paylaşın:
UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
YAZARLAR
ANKET

Web Sitemizi Nasıl Buldunuz?
  1. boş
  2. Harika Olmuş
  3. Güzel Olmuş
  4. Fena Olmamış
  5. İdare Eder
  6. Kötü Olmuş
  7. k