ISTANBUL
32°C
23 Ocak 2018 Salı
VEDA ZİYARETİNDE BULUNDU
10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜNÜ KUTLADILAR
KAMYONET DEVRİLDİ: 3 YARALI
SEYİR HALİNDEKİ OTOMOBİL ALEV TOPUNA DÖNDÜ
BEÜ EREĞLİ EĞİTİM FAKÜLTESİ TOPLUMA HİZMET UYGULAMASI

BEÜ EREĞLİ EĞİTİM FAKÜLTESİ TOPLUMA HİZMET UYGULAMASI

15.05.2014 / 13:35

Bülent Ecevit Üniversitesi Ereğli Eğitim Fakültesi Okul Öncesi Öğretmenliği öğrencilerinin gerçekleştirdiği sosyal proje kapsamında,Kdz.Ereğli Sücüllü İlkokulu’nda ağız ve diş sağlığı taraması yapıldı.


Memleket - Bülent Ecevit Üniversitesi Ereğli Eğitim Fakültesi Okul Öncesi Öğretmenliği 3.sınıf 2.öğretim öğrencileri; Pelin Gebedek, Damla Büyükbaş, Burcu Kazakoğlu, Öznur Kızılca, Neslihan İmamoğlu ve Ayşenur Selvi Topluma Hizmet Uygulamaları dersi kapsamında Proje Koordinatörü Doç.Dr. Uğur Altay Memiş’in yardımları ve yönlendirmesiyle Ereğli Sücüllü İlkokulu’nda eğitim gören öğrencilerin ağız ve diş sağlığı taraması yapıldı. Öğretmen ve öğrencilere bilgiler verildi.Grup sözcüsü Pelin GEBEDEK; Topluma Hizmet Uygulamaları dersi kapsamındaKdz.Ereğli Ağız ve Diş sağlığı merkeziyle yaptığımız görüşmeler ve yazışmalar sonucunda doktor Umut OK, Sücüllü İlkokulu öğrencilerine ağız ve diş sağlığı taraması yapmayı planladık. Küçük yaşlarda diş sağlığının önemine dikkat çekmek ve kırsal kesimdeki öğrencilerin çeşitli sebeplerle ağız ve diş sağlığı taramasının az yapıldığını gördüğümüzden dolayı çocuklarımızın daha sağlıklı dişlere sahip olması için hocamız ve arkadaşlarımızla böyle bir çalışma yapmaya karar verdik.  Genelde öğrenciler diş doktorlarından çekindiğini bildiğimiz için Tarama ve bilgilendirme  yapılmadan önce öğrencilere çeşitli konu ile ilgili şarkılar söyledik ve öğrencilerin rahatlamalarını sağladık. Doktorumuzun verdiği bilgiler ve yaptığı taramanın ardından  öğrencilerediş macunu, diş fırçası ve çeşitli hediyeler verdik. Güzel bir çalışma olduğunuz düşünüyoruz. Bu çalışmada emeği geçen başta hocamız Doç.Dr.Uğur Altay Memiş ve Sücüllü İlkokulu müdürü Recep SAĞIR olmak üzere herkese teşekkür ederiz.Sücüllü İlkokulu Müdürü Recep SAĞIR; Diş sağlığına çok önem veriyoruz. Okulumuzda tüm öğrenciler her sabah ilk ders başlamadan önce hep beraber dişlerini okulda fırçalıyor. Öğrencilerimize diş fırçalama alışkanlığı vermeye ve sağlıklı dişlere sahip nesiller yetiştirmeye çalışıyoruz. Fakülte öğrencileri arkadaşlarımızın katkılarıyla bu konuyu daha detaylı bir şekilde ele almış olmaktan mutlu olduk. Öğrencilerimize ve insanlığa katkı sağlayacak her çalışmada yer almaktan mutluluk duyarız ve elimizden gelen her şeyi yapmaya hazırız. Okulumuz öğrencilerine böyle bir çalışma yaparak katkı sağlayan başta değerli hocam Doç.Dr.Uğur Altay Memiş’e, Eğitim Fakültesi öğrencilerine, Kdz.Ereğli Ağız ve Diş sağlığı başhekimliğine ve değerli doktor Umut OK’a çok teşekkür ederim. 


  • Bu haberi paylaşın:
UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri
BEÜ'YE OLAN İLGİ ULUSLARARASI ALANA TAŞINDI
2014-2015 Akademik yılı için Bülent Ecevit Üniversitesi'ne yurt dışından kabul edi..
BEÜ DÜNYA ÜNİVERSİTELER SIRALAMASINDA DEV BİR ADIM ATTI
Batı Karadeniz Bölgesinin önemli yükseköğretim kurumlarından biri olan Bülent Ecev..
DÜNYADA BİN 495, TÜRKİYE'DE 26. SIRAYA YÜKSELDİ
Batı Karadeniz Bölgesinin önemli yükseköğretim kurumlarından biri olan Bülent Ecev..
6 OKULUN BAKIM İHALESİ YAPILDI
Ereğli'de 5 okulun ardından, 6 okulun daha bakım onarım işi ihaleye verildi. Okul Mü..
BEÜ’DE YENİ LİSANSÜSTÜ EĞİTİM PROGRAMLARI
Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) 2014-2015 Akademik Yılında yüksek lisans ve doktora..
BAKIM MERKEZİNDE DAYAK İDDİALARI
Zonguldak’ta engellilere şiddet görüntüleriyle gündeme gelen engelli bakım merkezi..
3 KIRMIZI IŞIK İHLALİ EHLİYETTEN EDECEK
İçişleri Bakanlığı 'Karayolları Trafik Yönetmeliği'nde önemli değişikliklere g..
BEÜ'YE YENİ BÖLÜM GELİYOR...
Bülent Ecevit Üniversitesi Senatosu tarafından YÖK’e gönderilen Sivil Havacılık Y..
DENİZCİLİK OKULU'NDA YENİ DÖNEM
Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde öğretime devam eden Bülent Ecevit Üniversitesi Deni..
YAZARLAR
ANKET

Web Sitemizi Nasıl Buldunuz?
  1. boş
  2. Harika Olmuş
  3. Güzel Olmuş
  4. Fena Olmamış
  5. İdare Eder
  6. Kötü Olmuş
  7. k