ISTANBUL
32°C
22 Ocak 2018 Pazartesi
VEDA ZİYARETİNDE BULUNDU
10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜNÜ KUTLADILAR
KAMYONET DEVRİLDİ: 3 YARALI
SEYİR HALİNDEKİ OTOMOBİL ALEV TOPUNA DÖNDÜ
UYSAL: FESTİVALLERE SAHİP ÇIKACAĞIZ

UYSAL: FESTİVALLERE SAHİP ÇIKACAĞIZ

08.05.2014 / 12:49

Belediye Meclis toplantısında festivallere bağış toplamak için yetki isteyen Belediye başkanı Hüseyin Uysal, 'festivallerimize sahip çıkacağız' dedi.


Memleket- Karadeniz Ereğli Belediyesi'nin 2014 yılı Mayıs ayı olağan meclis toplantısında düzenlenecek olan Çilek Festivali’ne bağış toplanması için Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’a yetki verilmesi kararı alındı. 

Kdz. Ereğli Belediyesi’nin 2014 yılı Mayıs ayı olağan meclis toplantısı bu gün AKM Nikah salonunda yapıldı. Toplantıda 13 gündem maddesine ek olarak AK Parti gurubunun beş önerisi daha kabul edilirken, CHP’nin 6 önergesi ise reddedildi.

Toplantıda festivale şartlı bağış toplanması maddesinin görüşmeleri sırasında tartışma yaşandı. Kdz. Ereğli Belediyesi’nin CHP’li Meclis Üyesi Özkan Özyağcı, başkan Uysal’a kaç festival yapacaklarını ve kaç tane festivale şartlı bağış onayı istediklerini sordu. Özyağcı'nın ardından söz alan bir diğer CHP’li meclis üyesi Cumhur Nalcı da “Daha önceki AKP'li üyeler, şartlı bağışa hep karşı çıkmıştı. Şimdi hangi gerekçelerle buna onay verecekler?” diye sordu. Özyağcı ve Nalcı’ya cevap AK Partili meclis üyesi Yusuf Kalay’dan geldi. Kalay konuşmasında “Biz bağış toplanmasına değil zorunlu bağışa karşıydık” yanıtını verdi. Tartışmaların uzaması üzerine araya giren Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, makamına gelindiğinde festivaller ve toplanacak olan bağışlarla ilgili detaylı bilgi vermeye hazır olduğunu söyledi. Uysal konuşmasında “Bize sorulan sorular Sevgi Barış Dostluk Festivaliyle ilgili sanırım. Festivallerimize sahip çıkacağız, geçmişimize de sahip çıkacağız bundan emin olabilirsiniz. Osmanlı Çileği Festivaline büyük önem veriyoruz ve bunu daha iyi formatta yapacağız. Çok fazla bunu basın ve toplum önünde de konuşmamak istiyorum. Ben bu festival giderlerinin hepsini inceledim. Meclis üyelerimiz istediği zaman gelip verebilirim. Daha dar bütçeli, daha ekonomik gerçekler üzerine, belediyede otururken herkes iş ve aş istiyor. Ben buradan toplanacak parayı eğitim, öğrenciye saygı ile başlar. Ne yaparsak yapalım sözde kalmamalı bazı şeyler. Bizlerin eğitime katkı vermesi gerektiğini düşünüyorum. Milli Eğitim Müdürlüğü’nden de yazılarını aldım. Ciddi ihtiyaçlar var. Festival 1,5 trilyon. Acaba bu para ile başka şeyler yapabilir miyiz? Bir festivaldeki para 350 bin TL. Biz bu festivali daha ekonomik yaparsak daha farklı yaparsak çocuklarımızın, geleceğimizin yarınlarımız için öğrencilerimize saygı adı altında eğitime destek olarak kullanırsak, verilen paraların çok daha hayırlı bir iş yaptığımızı ve 33 bin 500 öğrencimiz bulunmaktadır. Festival için toplanacak parayı Osmanlı Çileği Festivali ve 18 Haziran Kurtuluş Günü’nde kullanacağız”dedi.

Uysalın konuşmasının ardından gündem maddeleri oy birliği ile kabul edildi.


  • Bu haberi paylaşın:
UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
YAZARLAR
ANKET

Web Sitemizi Nasıl Buldunuz?
  1. boş
  2. Harika Olmuş
  3. Güzel Olmuş
  4. Fena Olmamış
  5. İdare Eder
  6. Kötü Olmuş
  7. k