ISTANBUL
32°C
23 Ocak 2018 Salı
VEDA ZİYARETİNDE BULUNDU
10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜNÜ KUTLADILAR
KAMYONET DEVRİLDİ: 3 YARALI
SEYİR HALİNDEKİ OTOMOBİL ALEV TOPUNA DÖNDÜ
MİLLİ EĞİTİM’DEN ANKET.

MİLLİ EĞİTİM’DEN ANKET.

23.04.2014 / 09:28

Kdz. Ereğli Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından öğrenci, veli ve toplum üzerindeki algı düzeyini ölçmek amacıyla 18 bin 673 kişi ile anket yapıldı.


Memleket- Kdz. Ereğli ilçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Naci Kılıç bu yıl yaptıkları memnuniyet anketinde geçen yılın değerlerine göre 0,27 artışla yüzde 4,37’ye yükseldiğini söyledi. Kılıç yazılı olarak yaptığı açıklamada “Kamuda verimliliğin artırılması ve şeffaflığın sağlanması için Milli Eğitim Bakanlığımız Toplam Kalite Yönetimi Uygulamaları adı altında kurumsal performansın ölçümüne ilişkin bir model geliştirilmiştir. İlçemizde sunulan eğitimin çalışan, öğrenci, veli ve toplum üzerindeki algı düzeyini ölçmek için 2013 yılından itibaren anket çalışması yapılmaktadır. Nisan 2014 tarihlerinde İlçe Milli Eğitim bünyesinde bulunan 147 okul ve kurumda; Veli, Öğrenci, Çalışan ve Toplum Memnuniyeti anketleri yapılmıştır. Bu anketler ile 6.372 öğrenci, 1.1708 çalışan, 5070 veli, 5.523 toplum olmak üzere toplam 18.673 kişiye ulaşılarak eğitim hizmetinden yararlanan bireylerin algı düzeyleri ölçülmüştür" dedi.

Yapılan anket ile 2014 hedeflerinin üzerinde bir sonuç aldıklarını ifade eden kılıç, toplanan veriler ışığında yeni yol haritalarını belirleyeceklerini dile getirdi. Kılıç açıklamasında şu bilgileri verdi; “Yapılan çalışmanın analizi sonucunda İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü genel ortalamalarına bakıldığında; Toplum Memnuniyeti ortalaması 5 üzerinden 4.81 (Çok İyi), Öğrenci Memnuniyeti ortalaması 5 üzerinden 4.30 (Çok İyi), Veli Memnuniyeti ortalaması 5 üzerinden 4.24 (Çok İyi), Çalışan Memnuniyeti ortalaması 5 üzerinden 4.24 (Çok İyi) görülmüştür. Belirtilen 4 ana gösterge sonucunun ortalama değer sonucu 4.37 olduğu görülmüştür. Bu sonuç; İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okul ve kurumlarımızın genel memnuniyet ortalamasının çok iyi yani güçlü olduğunu göstermektedir. İlçe Milli Eğitim müdürlüğü bünyesinde 2013 ve 2014 yıllarında yapılan öz değerlendirme çalışmaları karşılaştırmalı verilerine ait grafik ve tablosuna bakıldığında 2014 hedeflerinin gerçekleştiği görülmektedir. 2013 yılı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü öz değerlendirme genel ortalaması, 4,10 iken 2014 yılında bu sonuç 0,27 artışla 4,37’ye yükselmiştir. Bu sonuç aynı zamanda 2014 beklenen hedefin 0,22 oranında üzerindedir.

2013-2014 öz değerlendirme verileri değerlendirildiğinde; Öğrenci, Veli ve Toplum anket sonuçları çok iyi düzeyde olduğu görülmüştür. Çalışan Memnuniyet verileri değerlendirildiğin de 2013 yılında İyi olan sonuçların 2014 yılında 0,20’lik bir artışla Çok iyi olarak sonuç vermiştir. Göze çarpan bir diğer unsur ise 2013 yılında Çok iyi olan Toplum sonucunun 0,56’lık bir artışla 4,81 gibi kayda değer bir sonuç vermesidir.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve bağlı kurumlarımız da; her yıl yüksek hedefler belirlenerek öz değerlendirme çalışmalarının devam etmesi planlanmaktadır. Bu veriler ışığında; kurumlarımız iyileştirme alanlarını belirleyerek iyileştirme çalışmalarını planlayacaklardır. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz okullardan gelen tüm öz değerlendirme raporlarını özel olarak oluşturduğu veri bankasında arşivleyerek bir data sistemi oluşturmuştur. Aynı zamanda bu veriler okul ve kurumların yol haritasını belirleyecektir.”


  • Bu haberi paylaşın:
UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri
BEÜ'YE OLAN İLGİ ULUSLARARASI ALANA TAŞINDI
2014-2015 Akademik yılı için Bülent Ecevit Üniversitesi'ne yurt dışından kabul edi..
BEÜ DÜNYA ÜNİVERSİTELER SIRALAMASINDA DEV BİR ADIM ATTI
Batı Karadeniz Bölgesinin önemli yükseköğretim kurumlarından biri olan Bülent Ecev..
DÜNYADA BİN 495, TÜRKİYE'DE 26. SIRAYA YÜKSELDİ
Batı Karadeniz Bölgesinin önemli yükseköğretim kurumlarından biri olan Bülent Ecev..
6 OKULUN BAKIM İHALESİ YAPILDI
Ereğli'de 5 okulun ardından, 6 okulun daha bakım onarım işi ihaleye verildi. Okul Mü..
BEÜ’DE YENİ LİSANSÜSTÜ EĞİTİM PROGRAMLARI
Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) 2014-2015 Akademik Yılında yüksek lisans ve doktora..
BAKIM MERKEZİNDE DAYAK İDDİALARI
Zonguldak’ta engellilere şiddet görüntüleriyle gündeme gelen engelli bakım merkezi..
3 KIRMIZI IŞIK İHLALİ EHLİYETTEN EDECEK
İçişleri Bakanlığı 'Karayolları Trafik Yönetmeliği'nde önemli değişikliklere g..
BEÜ'YE YENİ BÖLÜM GELİYOR...
Bülent Ecevit Üniversitesi Senatosu tarafından YÖK’e gönderilen Sivil Havacılık Y..
DENİZCİLİK OKULU'NDA YENİ DÖNEM
Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde öğretime devam eden Bülent Ecevit Üniversitesi Deni..
YAZARLAR
ANKET

Web Sitemizi Nasıl Buldunuz?
  1. boş
  2. Harika Olmuş
  3. Güzel Olmuş
  4. Fena Olmamış
  5. İdare Eder
  6. Kötü Olmuş
  7. k