ISTANBUL
32°C
23 Ocak 2018 Salı
VEDA ZİYARETİNDE BULUNDU
10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜNÜ KUTLADILAR
KAMYONET DEVRİLDİ: 3 YARALI
SEYİR HALİNDEKİ OTOMOBİL ALEV TOPUNA DÖNDÜ
2.5 YAŞINDA RESME BAŞLADI, 7 YAŞINDA 2. SERGİSİNİ AÇACAK

2.5 YAŞINDA RESME BAŞLADI, 7 YAŞINDA 2. SERGİSİNİ AÇACAK

23.04.2014 / 09:20

Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde 2,5 yaşında resim yapmaya başlayan 7 yaşındaki İrem Yılmaz, şimdiye kadar yaptığı 15 tabloyu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla dedesinin açacağı resim sergisinde sergileyecek.


Memleket- Alaplı ilçesinde emekli öğretmen ve ressam Aydın Yılmaz’ın torunu olan 7 yaşındaki ilkokul ikinci sınıf öğrencisi İrem Yılmaz 2,5 yaşında başladığı resim çalışmalarında 3.5 yaşında ilk resim sergisini açtı. İrem Yılmaz dedesinin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla açacağı 8. resim sergisinde 2. resim sergisini açacak.

Torunun 2.5 yaşında resme olan ilgisini keşfettiğini belirten Alaplılı emekli öğretmen ve ressam Aydın Yılmaz, “Torunum daha henüz 2-2.5 yaşlarında iken, kalemi yeni yeni almaya başladığı zamanlarda baktım ki yuvarlaklar çiziyor. Ona ne yaptığını sorduğumda bana baş çiziyorum diye cevap verdi. Ona hani bunu gözleri derken, torunum göz, kulak ve burnunu ve son olarak da ayakları çizdi. O zaman torunumun resme karşı yeteneğini keşfettim. Daha sonra ise ona boyalar aldım. İlk önce kuru kalemlerle çalışma yaptık. Batkım ki artık fırça kullanma çağına geldi. Sulu boya kullanmaya başladı. Ben onun resme küsmemesi için kendisi çeşidini bilmiyor ama akrilik boyalar alıyorum. Kendisi bu boyalarla çalışıyor. Guaj boya alamadığımız için bu boyaları kullanıyoruz. Böyle çalışmalar sonunda torunumu 3.5 yaşında 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında açmış olduğum 7. kişisel resim sergime onun resimlerini de dahil ettim. O sergi torunum için bir dönüm noktasında çalışmalarında büyük bir ivme oldu. Kendisi bana ben ressam oldum diyerek büyük sevinç yaşadı. Sergiden sonra onun şevkini daha çok arttırmak amacıyla hadi beraber resim yapalım, bak ben resim yapıyorum diyerek onu daha çok motive ettim. Oda her gün yanıma geliyor ben resim çizeceğim diyor. Onun bu isteği beni de teşvik ediyor, birlikte resim yapıyoruz. Ben 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir sergi açacağım onunda bu sergide 15 adet tual üzerine çalışılmış tablo ve bunun dışında kurul kalem ve sulu boya üzerine çalıştığı 100 resim çalışması vardır” dedi.

İrem Yılmaz da resim yapmaya 2,5 yaşında başladığını belirterek, “İlk önce çizgiler çizmeye başladım. Sonra boyamaya başladım ve resimlerim güzelleşmişti. Dedemde bana sadece boyalarda yardım etti. Dedemi çok seviyorum. Çünkü o bana resim yapmayı öğretti. İleri de onun gibi bir ressam olmak istiyorum” diye konuştu.


  • Bu haberi paylaşın:




UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri
BEÜ'YE OLAN İLGİ ULUSLARARASI ALANA TAŞINDI
2014-2015 Akademik yılı için Bülent Ecevit Üniversitesi'ne yurt dışından kabul edi..
BEÜ DÜNYA ÜNİVERSİTELER SIRALAMASINDA DEV BİR ADIM ATTI
Batı Karadeniz Bölgesinin önemli yükseköğretim kurumlarından biri olan Bülent Ecev..
DÜNYADA BİN 495, TÜRKİYE'DE 26. SIRAYA YÜKSELDİ
Batı Karadeniz Bölgesinin önemli yükseköğretim kurumlarından biri olan Bülent Ecev..
6 OKULUN BAKIM İHALESİ YAPILDI
Ereğli'de 5 okulun ardından, 6 okulun daha bakım onarım işi ihaleye verildi. Okul Mü..
BEÜ’DE YENİ LİSANSÜSTÜ EĞİTİM PROGRAMLARI
Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) 2014-2015 Akademik Yılında yüksek lisans ve doktora..
BAKIM MERKEZİNDE DAYAK İDDİALARI
Zonguldak’ta engellilere şiddet görüntüleriyle gündeme gelen engelli bakım merkezi..
3 KIRMIZI IŞIK İHLALİ EHLİYETTEN EDECEK
İçişleri Bakanlığı 'Karayolları Trafik Yönetmeliği'nde önemli değişikliklere g..
BEÜ'YE YENİ BÖLÜM GELİYOR...
Bülent Ecevit Üniversitesi Senatosu tarafından YÖK’e gönderilen Sivil Havacılık Y..
DENİZCİLİK OKULU'NDA YENİ DÖNEM
Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde öğretime devam eden Bülent Ecevit Üniversitesi Deni..
YAZARLAR
ANKET

Web Sitemizi Nasıl Buldunuz?
  1. boş
  2. Harika Olmuş
  3. Güzel Olmuş
  4. Fena Olmamış
  5. İdare Eder
  6. Kötü Olmuş
  7. k