ISTANBUL
32°C
24 Ocak 2018 çarsamba
VEDA ZİYARETİNDE BULUNDU
10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜNÜ KUTLADILAR
KAMYONET DEVRİLDİ: 3 YARALI
SEYİR HALİNDEKİ OTOMOBİL ALEV TOPUNA DÖNDÜ

21.04.2014 / 11:01

AKP’nin Karadeniz Ereğli’de elde ettiği seçim zaferi partiyi karıştırdı. AKP’ye yakınlığıyla bilinen bazı yerel gazetelerde ileri sürülen iddialara göre, Zonguldak Milletvekili Prof. Dr. Ercan Candan, AKP Karadeniz Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır’ı görevden aldırmak için kolları sıvayarak genel merkez düzeyinde bir takım girişimlerde bulundu.Memleket- AKP’nin Karadeniz Ereğli’de elde ettiği seçim zaferi partiyi karıştırdı. AKP’ye yakınlığıyla bilinen bazı yerel gazetelerde ileri sürülen iddialara göre, Zonguldak Milletvekili Prof. Dr. Ercan Candan, AKP Karadeniz Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır’ı görevden aldırmak için kolları sıvayarak genel merkez düzeyinde bir takım girişimlerde bulundu.

Candan Toptan’ın yerine oynuyor

AKP kulislerinde, 2015 yılında yapılması planlanan milletvekilliği seçimlerinde Zonguldak’ın kadrolu milletvekili Köksal Topatan’ın aday yapılmayacağına kesin gözüyle bakılıyor. İddialara göre; Prof. Dr. Ercan Candan da Toptan’dan boşalan ‘Zonguldak’ın Abisi’ olma çabası içinde. Zonguldak ve Çaycuma’da AKP’nin seçim kaybedip, Karadeniz Ereğli’de kazanması Candan’a bu yolda büyük bir avantaj sağlıyor. Bu avantajın farkında olan Candan, önüne çıkması muhtemel engelleri ortadan kaldırmak istiyor. Bu engellerden bir tanesi de AKP Karadeniz Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır.

Zaferin baş aktörü Candan mı?

AKP’nin Karadeniz Ereğli’de elde ettiği seçim zaferinin birçok aktörü var. Mesela Erdemir, Erdemir Vakfı, Türk Metal Sendikası, Ticaret ve Sanayi Odası, Hüseyin Uysal, Belediye Meclis Üyeleri, Ercan Candan, Fatih Çakır ve tüm AKP kurmayları bu zaferin en önemli faktörleri. Fakat milletvekili Candan, seçimin kazanılmasındaki tüm payeyi kendine çıkarırken, beldelerde seçim kaybedilmesinin faturasını ise ilçe başkanı Çakır’a kesmek istiyor.

Dengeler nasıl değişti?

AKP’nin Karadeniz Ereğli’de seçim kazanırken, Zonguldak merkez, Çaycuma, Kilimli ve Alaplı’da seçim kaybetmesi 2015’te yapılacak olan milletvekilliği sıralamasındaki dengeleri de değiştirecek. AKP içinde bazı kesimler Ercan Candan ve Köksal Toptan’ın 2015’de tekrar milletvekili adayı yapılmayacağını ileri sürüyor. Candan da bu ihtimale karşı, yerel seçimlerde başarısız olan il başkanı Hamdi Uçar ile birlikte hareket ederken, Karadeniz Ereğli’de başarılı olan Fatih Çakır’ı görevden aldırıp, yerine kendisine koşulsuz destek verecek bir yönetim oluşturarak, 2015’de yeniden milletvekilliği yolunu açmak istiyor.  

Fatih Çakır: Nifak sokmaya çalışanlar var…

Değişim Medya Haber Merkezine açıklamalarda  bulunan İlçe Başkanı  Çakır; " Karadeniz Ereğli'nin başarısını gölgelemeye çalışanlar, Karadeniz Ereğli'deki birlik ve beraberliğin arasına nifak sokmaya çalışanlar var, ilçemizin içinden bu sıkıntının kaynaklanacağını zannetmiyorum ama ilçe dışındaki lobi faaliyetlerinden kaynaklı böyle iftiralar gereksiz ve geçerliliği olmayan şeyleri maalesef basına taşıyorlar. Basındaki arkadaşlarında daha duyarlı olmasını bekliyoruz. Biz görevimizin başındayız. Seçimde ciddi anlamda çalışmış başarı kazanmış belki de Zonguldak'ın en başarılı İlçe Başkanları arasında gösteriliyoruz. Böyle bir yorumunda maksadı Karadeniz Ereğli'de ki bu birlikteliğe bu başarıya gölge düşürmeye çalışmaktan başka bir şey değildir. Biz buna da müsaade etmeyiz. Genel Merkezimizle de, milletvekillerimizle de, Belediye Başkanımızla da uyum içerisinde çalışıyoruz. Tabi daha göreve daha geleli bir hafta on gün olan bir Belediye Başkanının İlçe Başkanıyla uyumlu çalışamıyoruz deme ihtimali zaten yoktur. Bunu herkeste tahmin ediyordur" dedi.      • Bu haberi paylaşın:
UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
YAZARLAR
ANKET

Web Sitemizi Nasıl Buldunuz?
  1. boş
  2. Harika Olmuş
  3. Güzel Olmuş
  4. Fena Olmamış
  5. İdare Eder
  6. Kötü Olmuş
  7. k