ISTANBUL
32°C
23 Ocak 2018 Salı
VEDA ZİYARETİNDE BULUNDU
10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜNÜ KUTLADILAR
KAMYONET DEVRİLDİ: 3 YARALI
SEYİR HALİNDEKİ OTOMOBİL ALEV TOPUNA DÖNDÜ
OTOMOBİL PROJESİ ANKARA’DA SERGİLENECEK

OTOMOBİL PROJESİ ANKARA’DA SERGİLENECEK

22.03.2014 / 11:15

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Kepez İzmirlioğulları Ortaokulu öğrencilerinin "Yeni Nesil poliüretan Kaplamalı Otomobilim" adlı fizik projesinin bilim kurulu tarafından yapılan elemeler sonucunda Ankara bölge sergisine gitmeye hak kazanan 4 proje arasına girdi.


Memleket-Millî Eğitim Bakanlığı ile TÜBİTAK’ın ortaklaşa yürüttüğü ilköğretim öğrencilerine yönelik IX. matematik ve fen Bilimleri Bu Benim Eserim’ yarışmasına katılan Kepez İzmirlioğulları İlköğretim Okulu’nun hazırladığı proje ile Türkiye genelinde ilk 22 proje arasına girdiği belirtildi.

Projeye bu yıl “Yeni nesil poliüretan kaplamalı otomobilim" projesi ile katıldıklarını ve Türkiye genlinden gelen binlerce proje arasından ilk 22’ye girmeyi başardıklarını ifade eden Kepez İzmirlioğulları Ortaokulu Müdürü İsmet Kalıçlı, projelerinin Ankara’da sergileneceğini ifade etti. Kalıçlı konuya ilişkin olarak yaptığı açıklamada şu bilgilere yer verdi; “İçinde bulunduğumuz sene Türkiye çapında dokuzuncusu düzenlenen "Bu benim eserim" proje yarışması kapsamında, Kdz. Ereğli'de Ortaokullar arasında Kepez İzmirlioğulları ortaokulunun hazırlamış olduğu "Yeni Nesil poliüretan Kaplamalı Otomobilim" projesi Türkiye çapında başarılı bulundu. Bu yarışma kapsamında yapılan il değerlendirmelerinde okulumuz Kepez İzmirlioğulları Ortaokulu 150 proje arasından ilk 50'ye girmeyi başardı. Ardından Ankara bölge çalışma grubu tarafından yapılan değerlendirmede Türkiye'den gelen binlerce proje arasından sıyrılarak Ankara'da sergilenmeye değer 22 proje arasına girmeye hak kazandı. En son bölge bilim kurulu tarafından yapılan elemeler sonucunda ise Ankara bölge sergisine gitmeye hak kazanan 4 proje arasına girdi. "Yeni Nesil poliüretan Kaplamalı Otomobilim" adlı fizik projesinde görev alan okul müdürü (şahsım) danışman, Fen ve Teknoloji öğretmen Hatice Dereli, öğrenciler Ömer Faruk Durmuş ve Hakan Dağ tarafından hazırlanan projelerinin bu derece başarılı görülmesinin şans değil, gerçekten bu projenin hakkı olduğunu düşünüyoruz.”

Okullarının sadece fen ve bilim alanında başarı elde etmediğini ifade eden Kalıçlı, her alanda başarılı olmayı hedeflediklerini dile getirdi. Kalıçlı “Sporda futbol dalında Zonguldak il 2.’si olduk. Satranç dalında il üçüncülüğü ve dördüncülüğü dereceleri okulumuza aittir. Bu yıl aynı zamanda masa tenisi il müsabakalarında il ikinciliği, üçüncülüğü derecelerine sahibiz. Genç dinamik kadromuz ile sadece sosyal-sportif faaliyetlere de değil aynı zamanda akademik başarı anlamında da yapılacak olan sınavlarda okulumuz önemli derecelere imza atacaktır."

Bu Benim Eserim proje yarışmasında ilk dörde girmeyi başaran Kepez İzmirlioğlulları Ortaokulu öğretmen ve öğrencileri ilçe Kaymakamı İbrahim Çay’ı ziyaret ederek başarılarını paylaştılar. Kaymakam Çay ziyarette başarılarından dolayı proje sahibi öğretmen ve öğrencileri kutlayarak, elde edilen başarıdan dolayı kendilerine teşekkür etti.


  • Bu haberi paylaşın:
UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri
BEÜ'YE OLAN İLGİ ULUSLARARASI ALANA TAŞINDI
2014-2015 Akademik yılı için Bülent Ecevit Üniversitesi'ne yurt dışından kabul edi..
BEÜ DÜNYA ÜNİVERSİTELER SIRALAMASINDA DEV BİR ADIM ATTI
Batı Karadeniz Bölgesinin önemli yükseköğretim kurumlarından biri olan Bülent Ecev..
DÜNYADA BİN 495, TÜRKİYE'DE 26. SIRAYA YÜKSELDİ
Batı Karadeniz Bölgesinin önemli yükseköğretim kurumlarından biri olan Bülent Ecev..
6 OKULUN BAKIM İHALESİ YAPILDI
Ereğli'de 5 okulun ardından, 6 okulun daha bakım onarım işi ihaleye verildi. Okul Mü..
BEÜ’DE YENİ LİSANSÜSTÜ EĞİTİM PROGRAMLARI
Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) 2014-2015 Akademik Yılında yüksek lisans ve doktora..
BAKIM MERKEZİNDE DAYAK İDDİALARI
Zonguldak’ta engellilere şiddet görüntüleriyle gündeme gelen engelli bakım merkezi..
3 KIRMIZI IŞIK İHLALİ EHLİYETTEN EDECEK
İçişleri Bakanlığı 'Karayolları Trafik Yönetmeliği'nde önemli değişikliklere g..
BEÜ'YE YENİ BÖLÜM GELİYOR...
Bülent Ecevit Üniversitesi Senatosu tarafından YÖK’e gönderilen Sivil Havacılık Y..
DENİZCİLİK OKULU'NDA YENİ DÖNEM
Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde öğretime devam eden Bülent Ecevit Üniversitesi Deni..
YAZARLAR
ANKET

Web Sitemizi Nasıl Buldunuz?
  1. boş
  2. Harika Olmuş
  3. Güzel Olmuş
  4. Fena Olmamış
  5. İdare Eder
  6. Kötü Olmuş
  7. k